Zeki Can - WordPress

 

Katerina-Kosku-Arkası

     2 Haziran 2018
2 Yorum

Katerina Köşkü

Katerina Köşkü

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (2)

 • Nazmi Oruç Yazar

  –Katerine Köşkünün içi ve dışı maalesef büyük ölçüde tahrip edilmiş, çevresinde de çok kötü yapılaşmalar var.
  Özellikle Turistik Doğu Ekspresinin tanıtımıyla hızlanan, karının, kayak pistinin fiziksel özelliği-güzelliği ve kayak mevsiminin uzunluğu ile kış turizminin çok geliştiği Sarıkamış İlçesinde bu köşkün ilgili kuruluşlar tarafından aslına uygun bir şekilde yenilenmesi ve çevre düzenlenmesi gerekmektedir. İlgili mevzuata göre otel veya müze olabilir, düşüncesindeyim.
  –Eski Erzurum-Kars karayolu üzerinde bulunan ve görsel basında sıksık yer alan ayıların yaz-kış karın doyurdukları VAHŞI ÇÖP alanının düzenli katı atk depolama haline dönüştürülmesi şarttır.
  –Bizlere bu toprakları vatan kılmak için şehit olan askerlerimizin anısına dikilmiş ŞEHİTLER ANITI ve çevresinin bakımı ve ilgililerce takibi gerekmektedir. Sarıkamış Soğuksu Tabiat Parkı giriş fişinde yer alan Roma-Bizans dönemi sütun başlığı resmi NE ALAKA?? Şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda Roma-Bizans kalıntıları mı? bulundu. FİŞİN ÜSTÜNE ŞEHİTLİK ANITI ACİLEN KONULMALIDIR.
  — Tabiat Parkında çeşme-tuvalet ve yolların yenilenmesi gerekmektedir.
  –Bu vatan toprağının kurtarılması işin şehit olmuş askerlerimizin anısına yapılmış Şehitler Anıtı ve çevresinin de yeniden düzenlenmesi ve bakımın sürekli olarak yapılması gerekmektedir.
  Sarıkamış ve çevresinde Temmuz 2019 arasında yaptığım aile ziyaretinde gördüğüm bu hususları ilgili ve yetkililerle paylaşmak istedim. Umarım ve dilerim, nasip olabilecek bir ziyaretimde bu konulara gereken ilgi gösterilmiş olur. Emeği geçecek olanlara şimdiden çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
  Prof. Dr. Nazmi ORUÇ

  • Zeki Can Yazar

   Hocam bu güzel düşünceleriniz ve sunduğunuz fikirler için teşekkür ederim. Umarım bir daha yolunuz düştüğünde bu önerileriniz dikkate alınmış ve düzeltilmiş olur. Ben de sizin düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum. İyi Günler..

  Arama Yap

  Arşivler

  Popüler Yazılar