Zeki Can - WordPress

PhotoShop Ayarları Nasıl Sıfırlanır ?

  Nasıl Yapılır    9 Eylül 2018
Yorum Yok

Photoshop kullanırken bazı ayarlarımın gittiğini fark ettim. Çalışma ortamım resimde görüldüğü gibi sol üst kısımda yer almaya başladı. Bu yüzden ayarları sıfırlama ve fabrika ayarlarına dönmeye karar verdim. Bunun için basit bir yöntem buldum.

PhotoShop programını açmadan programın üzerine gelin ve sağ tıklayın. Aç butonuna tıklamadan klavyeden parmaklarınızı Shift  Ctrl ve Alt tuşlarının üzerine basacak şekilde ayarlayın ama basmayın.

Ctrl Alt Del

Bu üç tuş kombinasyonunu parmaklarınızı basacak şekilde ayarladıktan sonra Aç butonuna fare ile tıklayıp üç tuşa aynı anda basın.

Bunu yaptıktan sonra karşınıza ayarları sıfırlamak için bir pencere gelecek. Orada ayarlarınızı silmek isteyip istemediğinizi size soracak.

photoshop ayar sıfırlama

Gelen ekranda Evet Sil diyerek ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

 

Photoshop Ekran Çözünürlüğüne Bağlı Olarak Resimlerin Sağ Üstte Gözükmesi Sorunu Çözümü

Çözünürlük te daha iyi sonuç almak için Photshop programından Nvidia Ekran kartımın gelişmiş özelliklerini açmıştım. Bir süre sonra program aşağıda ki gibi resimleri sol üst köşede yer almaya başladı. Aslında resimlerden çok Çalışma Alanı sol üst köşede yer almaya başladı.

photoshop yer konumu

Bu sorun çözünürlük kaynaklı, eğer çözünürlüğü yükseltirseniz sorun çözülüyor ama bu seferde PhotoShop programında menülerde ki buton boyutları çok küçülüyor. Çalışmak işkenceye dönüşüyor. Karınca gibi menüde tıklamaya çalışmak zor oluyor.

Bundan kurtulmak için Düzen (Edit) Menüsünden Tercihler (Preferences) seçeneğine tıklayın.  Açılan menüden Performans a tıklayın. Grafik işlemcisini kullanma seçeneğini tıklayıp Tamam diyerek sayfayı kapatın.

photoshop-menu-buyutme

Programı yeniden kapatıp açınca düzelmiş olacak.


Etiketler : , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.