Zeki Can - WordPress

Twitter toplu takipçi bırakma “Unfollow” kodu

  Nasıl Yapılır    2 Mart 2019
Yorum Yok

Merhaba arkdaşlar, bugün twitterdan bahsedeceğim size. Twitter da bazen katıldığınız uygulamaların gazabına uğruyorsunuz, bazende bir sürü kişiyi takip ediyor sonra çoğunu temizlemek istiyorsunuz fakat tek, tek uğraşmak oldukça yorucu ve meşakkatli oluyor. Niye bu kadar kişiyi fark etmeden takip etmişim de diyorsanız. Uygulama ayarlarınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim. İçlerin isimi hoş ama kendisi sizin adınıza başkalarını takip eden uygulamalar olabilir. Şahsen ben bir siteye twitter kullanıcı adımla giriş yaptıktan sonra fark ettim bu durumu. Meğer  takipçi sayımı o uygulama arttırıyormuş. Normalde 200’e yakın kişiyi takip ediyordum. Bir gün bi baktım sayı 1000 kullanıcıyı geçmiş. Yav insan yapar da bu kadar yapar mı dimi? Çaktırmadan yapın bari. Her neyse güzel bir kodla tüm takipleri bırakacağız bugün. Sosyal Medya böyle bir şey işte bir anda rezil de olabilirsin vezirde.

Twitter sayfanıza girin ve takipçilerinizin olduğu sayfayı bulun.

Takip ettiğiniz kişilerin olduğu bağlantıya tıklayın, takip ettiklerinizin listesi karşınıza çıkacaktır zaten. Daha sonra aşağıda fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi “Takibi Bırak” butonunun üzerine gelin ve sağ tıklayın >> Öğeyi denetleye / Sayfa Kaynağını Görüntülenin altında yer alan İncele butonuna tıklayın.

 1   İlk olarak twitter profil sayfanıza gelin. Takipçiler yani Takip edilenler kısmını tıklayın.

 2   Bu sayfada tüm takip ettiğinin profiller karşınıza gelecektir. Bu kullanıcıların hepsinden takibi bırakmak için ilk olarak her hangi birinin üzerine gelip Takibi Bırak butonunun üzerine gelip sağ tıklayın.

 3   En altta yer alan İncele seçeneğine tıklayın.

Twitter Toplu Takipçi Bırakma
Twitter Toplu Takipçi Bırakma

 4   Daha sonra aşağıdaki bir pencere açılacak, oradan console tıklayın ve aşağıdaki  Twitter Toplu Unfollow Kodunu kopyalayıp console bölümüne yapıştırın, enter’a tıklayın. Olanları izleyin.

Twitter takipçi Bırakma Kodu
Twitter takipçi Bırakma Kodu
setInterval(function () {
t = $(".following").find(".follow-button");
if (!t[0]) {
window.scrollTo(0, $(document).height());
} else {
console.log(t.attr("class"));
t.trigger("click");
}
}, 1000)

Yukarıdaki kodu kopyalayın  console segmesinde yapıştırın. 

Unutmadan hatırlatmak istedim eğer bilgisayarınız çok iyi değilse kanı gibi çalışıyorsa belli bir yerde tarayıcınız kilitlenecektir. Heyecan yapmayın.

Kısa Bir Not: Birden bire çok sayıda kişiyi takibi bıraktığınız için twitter abi hesabınızı kilitleyebilir, Ana sayfaya geldiğinizde hesabınız kilitlendi diye uyarı alırsanız şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Şifre değişikliği sonucu kilit kalkacaktır. Bu kod ile takip ettiğiniz herkesi takipten çıkarırsınız, sadece takip etmeyenleri çıkarmak için kod maalesef ayrı bir kod yoktur.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.