Zeki Can - WordPress

YouTube videolarını arka planda oynatma

  Nasıl Yapılır    14 Şubat 2019
Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar, hepimizin bildiği ve en çok kullandığı video izleme sitesi YouTube için dert olan bir sorunun nasıl düzeltilebileceğinden bahsedeceğim bu yazımda.

Öncelikle bu sorunu sizle paylaşayım. Hepimizin YouTube`ta müzik dinlemişliği vardır. Evet hem video yüklenme hızı hem de aradığımız müzik olsun diğer videolar olsun kolaylıkla bulunma imkanı bizi YouTube kullanmaya cezbeden özellikler arasındadır. Ama hep müzik dinleyip hem de başka sekme açıp haber vs. okumak çok zor. Çünkü başka sekme açınca YouTube`dan izlediğimiz video ya da dinlediğimiz müzik duruyor. Ve bu da oldukça can sıkıcı bir durum maalesef.
İşte böyle bir problemle karışan arkadaşlarımı için bunun çözümünü araştırdım. Üç tane çözüm çıktı araştırmalarım sonucunda.

YouTube Arka Planda Müzik Dinleme Oynatma

Bunlardan ilki ne derece kullanım açısından kolay bir şey bilemeyeceğim ama ikinci sunacağımız seçenek daha ön plana çıkıyor. Üçüncüsü de bazı donanımlarda çalışmadığı ortaya çıktı ama denemekte fayda var tabi. Belki sizde çalışır.

 1   PvStar +  Program İndirerek YouTube Arkaplanda Müzik Çalma

İlkiyle başlayalım tanıtmaya. Pvstar+, çalma listeleri oluşturarak onları arka planda yürütmenize izin veriyor. Eğer bir çalma listesi oluşturursanız bu liste sayesinde YouTube uygulamasıarkaplanda çalıştırmaya devam edebilirsiniz. Tabi şöyle bir sıkıntı var hep çalma listesiyle uğraşacaksınız. İkinci sıkıntı da bazen sorun çıkarabiliyor.
İkinci seçenek ise kökten çözüm.

 2   Wiper adlı Programı indirerek Arka Planda Android de Müzik Çalma

GooglePlay‘de Wiper adlı programı indirin, bu programı kurduğunuzda YouTube’da olan videoları arka plana uygulamayı alıp dinlemeyi devam edebilirsiniz.

Aslında Wiper uygulamasının amacı ”güvenli mesajlaşma” , YouTube videolarınızı mobil cihazlarınızda arka planda oynatmanızı sağlayan özelliği de barındırmaktadır.

ios ve android sürümü mevcut bu uygulamanın.

Ben bu uygulamadan gayet memnunum. Size de tavsiye ederim. Kendi çalma listenizi de oluşturup sık dinlediğiniz şarkılara arama yapmadan da ulaşabilirsiniz.

 3   YouTube editlenmiş Program ile Arka Planda Takılmadan Müzik Oynatma

Üçüncü olarakta uygulama geliştirici bir arkadaş YouTube’un kendi uygulamasını editleyerek bu özelliği eklemiş.

Dosyayı buradan paylaşacağım. Üstte de belirttiğim gibi bazı donanımlarda bu uygulama çalışmıyor.

Dosyaya burdan ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlarla ben uğraşamam basar parayı dinlerim müziğimi derseniz de YouTube  bunu kökünden çözüyor. Az biraz para verip YouTube Red e üye olup videoları hem reklamsız hem de arka planda dinleme özelliğine sahip olabilirsiniz.

 4   YouTube Red Premium ile Arka Planda Müzik Dinleme

En son YouTube Red abonelik fiyatı. 10 Dolar civarındaydı. YouTube Red yerine en son olarak ta YouTube Music geldi. Aylık olarak 12 Dolar. 

https://www.youtube.com/premium

 5   FireTube Uygulaması ile Arka Planda Youtube Videolarını Oynatma

Uygulamayı GooglePlay üzerinden aratarak indirebilirsiniz. Yükledikten sonra arka planda müzik keyfine varabilirsiniz. 

https://firetube.en.uptodown.com/android

 6   İOS Arka Planda YouTube Videolarını Oynatma

İos işletim sisteminde bu işler biraz daha meşakatli. Android de yazılımcı çok olduğundan dolayı bir çok program var. Ama ios da biraz daha sınırlı. İos için hazırlanmış MixerBox ile arka planda müzik dinleyebilirsiniz. 

https://appsto.re/tr/7uk_4.i

Buna alternatif olarak McBGames: iPlay programını da kullanabilirsiniz.

https://appsto.re/tr/D5kjZ.i

Etiketler : , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Arama Yap

  Arşivler

  Popüler Yazılar