Zeki Can - WordPress

  SEO

Resimleri Optimize Etme

  SEO    29 Kasım 2017
Yorum Yok

Web sitemizde kullandığımız resimler oldukça önemlidir. Sitemize gelen ziyaretçilerin en dikkat ettiği ve ilk farkına vardığı şey resimlerdir.

O yüzden konularda, sayfalarımızda resimleri koyarken yeterince özen göstermeliyiz. Tabi sadece resimleri seçmekte yeterli değil. Seçtiğimiz resimin formatı ve boyutuda önemli. Eğer büyük boyutta bir resmi eklersen sayfamızda ve buna bağlı olarak sitemizde bu eklediğimiz büyük boyutlu resim açılırken zaman geçecek ve geç açılmalara sebep olacaktır. Web sitesi hızını çoğu kişi ölçmüştür. Ve dikkat edilmiştir ki resimlerinizi optimize edin diye bir  uyarı ile karşılaşmışızdır. Tabi hiç karşılaşmayan arkadaşlarımızda olabilir. Demek ki onlar resimlerini seçerken optimize edilmiş resimler seçmişler. Resimleri optimize ettiğimizde resimlerde gözle görülür bir değişiklik meydana gelmez. Ama resim boyutların da ise hissedilir bir iyileşme vardır. Resim boyutları yüzde seksenlere hatta bazen doksanlara kadar azalma sağlanır. Bunun sonucundada içeriğimiz daha çabuk açılacak ve sitemize gelen ziyaratçilerimiz bir kaç saniye daha az beklemiş olacaktır. Ve buda sitemiz hakkında olumlu düşünceler doğuracaktır. Ben sitemde ZekiCan.Net kullandığım resimlerimi png formatında kullanıyorum.

Png formatlı resimlerimide siteme eklemeden önce optimize ediyorum. Bunun içinde size çok güzel bir site tavsiye edeceğim. Uzun zamandır kullanıyorum belki daha iyisi vardır ama hem kullanış açısından hem de hız açısından şimdiye kadar daha iyisine rastlamadım. Resimleri optimize etmek için TinyPng sitesini kullanabilirsiniz. Memnun kalacağınıza eminim.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.