Zeki Can - WordPress

Blog Açmak – Neden Blog Açmalıyım ? – Blog Açma Rehberi 1

  Blogger, Wordpress    23 Mayıs 2019
Yorum Yok

Blog günümüz dünyasında bilgiyi paylaşabileceğiniz en büyük araçtır. Web dünyasında yer edinip kendi bilgilerinizi paylaşarak işinizi büyütebileceğini gibi bundan kazanç da sağlayabilirsiniz. Peki ben neden blog açmalıyım? Blog açmamın bana ne gibi faydaları olacak ? Blog açmak istiyorum ama en ufak bir fikrim bile yok. Blog açmaya nereden başlamalıyım ? Blog açarken kodlama bilgisine sahip olmalı mıyım ? Blog kurma işine nereden başlamalıyım ? gibi kafanız da bir dünya soru olduğunu biliyorum. Bu rehberi de bu düşüncelere sahip blog dünyasına atılmak isteyenler için hazırlıyorum. Bu rehber ile a’dan z’ye blog açmak ile ilgili her şeyi en ufak ayrıntısına kadar sizinle paylaşacağım. Rehberi bir iki üç vb. şekilde sıralayacağım. Sıfırdan başlayacağımdan dolayı sizin bildiğiniz bölümler olabilir. Bu bölümleri atlayarak okumaya devam edebilirsiniz. Ön yargılarınızdan kurtulun ve ilk olarak bilmeniz gerekenlere bakın.

Blog Açarak Para Kazanmak

Evet blog açarak para kazanabilirsiniz. Ama bugün açıp yarın kazanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Önce bu rehberi iyice okuyun. Benim ilk blog maceram 2004 yılında başlamıştı. O günden bu güne bir çok deneme yanılmanın sonucunda bir çok tecrübe edindim. Bu rehberde tüm deneyimlerimi paylaşıyorum. O yüzden yanılma payınız sıfır denecek kadar az olacak.

Blog Açmak ile İlgili İlk Bilmeniz Gerekenler

 • Blog açmak için kodlama bilgisine sahip olmanıza gerek yok!

 • Her hangi bir konuda uzman olmanıza gerek yok!

 • Tek bir makale yazarak dahi para kazanan bloglar bulunmakta.

 • Her hangi bir masrafı yok.  Cebinizden tek kuruş çıkmadan yazmaya başlayabilirsiniz.

 • Boş zamanlarınız da birkaç kelime yazarak da bu işten hem kazanç sağlayıp hem de keyif alabilirsiniz.

 • Sadece blog yazarak geçiminizi sağlamak istiyorsanız bu biraz zaman alacaktır.

 • Her işte olduğu gibi bu işte de sabır çok önemlidir. (Şuana kadar açıp kapattığım bloglarımın sayısını merak ediyorsanız Hakkımda bölümünü okumanızı tavsiye ederim.)

 • Her telden yazabilirsiniz. Her hangi bir sınır ve kısıt yok. Ama bir konu ya da birkaç konu odaklı bloglar daha çabuk hak ettiği yere gelirler. (Ben her telden yazıyorum, ağırlık olarak web dünyası)

Blog Açma Rehberi Kimler İçin ?

Herkes için. Sıfır bilginiz olduğunu varsayarak rehberi oluşturdum. Merak edilenleri yorum kısmından sorabilirsiniz. Cevap verme garantili 🙂

Bölümleri sidebar kısmında yana konuların başında sıralayacağım. Bu sayede rehberin içindekiler kısmı oluşmuş olacak. Daha çabuk aradığınız bilgiye ulaşabileceksiniz.

Blog Açma Rehberini  Okuduktan Sonraki Kazançlarınız ?

 • Bu rehberi spesifik olarak Yemek Tarifleri Blogu Nasıl Açılır ?, Gezi Rehberi Blogu Nasıl Açılır ?, Kişisel Blog Nasıl Açılır ?, Makyaj Blogu Nasıl Açılır?, Piyasalar Blogu Nasıl Açılır ? gibi  kategori kategori ayırmayacağım. Rehber genel olarak hazırlandı. Mantık aynı olacak. Sizin kafanız da ne varsa (yeri geldiğinde fikir de vereceğim) ona göre kapsayıcı bir blog açacağız.

 • Kolaylıkla web dünyasına giriş yapmış olacaksınız.

 • Blogunuzdan para kazanmaya başlayacaksınız.

 • Eğer önceden bir blog açtıysanız rehber sayesinde ziyaretçi sayılarınızı arttıracaksınız.

 • Profesyonel bir blog sahibi olacaksınız.


Etiketler : , , , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.