Zeki Can - WordPress

En İyi 10 WordPress Eklentisi

  Wordpress    21 Ocak 2019
Yorum Yok

WordPress, birçok web master arkadaşın kullandığı ve gün geçtikçe biraz daha popülerliğini arttıran  GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın ve içerik yönetim sistemidir.

WordPress‘in diğer içerik yönetim sistemlerinden biri ve en öne çıkan özelliği ise sağladığı sayısız eklentidir. Bu sayısız WordPress eklentileri sayesinde WordPress‘i istediğiniz şekle sokabilirsiniz. WordPress‘i foruma, e-ticaret sitesine, sosyal ağa hatta birçok sisteme dönüştürebilirsiniz.

En iyi olarak sıralayacağımız listede WordPress sitenizi hızlandırmak, WordPress‘in işlevselliğini arttırmak, daha çok ziyaretçi çekmek ve WordPress’den elde edebileceğiniz en üst verimi sağlayabilmeniz için en iyi WordPress eklentilerini paylaşacağım.

(Eklenti isimlerine tıklayarak WordPress eklenti sayfasına ulaşabilirsiniz.)

WP Super Cache

WP Super Cache eklentisi, diğer cache eklentileri ile benzer özelliklere sahiptir. WP Super Cache eklentisi ile kolay bir şekilde wordpress sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

Secure WP

Adından da anlaşılacağı üzerine güvenlik üzerine bir eklentidir. Secure WP ekentisi, WebSite Defender tarafından hazırlanmıştır. Bu eklenti sayesinde sitenizi güvenlik açıklarına karşı haberdar olursunuz ve test edebilirsiniz. Ayrıca sadece birkaç adımda daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

WP DB-Backup

En korkutuğunuz şeylerden biri de sitenizdeki tüm içeriğin gitmesidir. WP DB-Backup eklentisi, sitenizin yedeğini almak için geliştirilmiştir güzel ve kullanışlı bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde zamanlanmış yedekleme yapabilir ve yedeklemeyi düşünmek zorunda kalmazsınız. Olası durumlarda veri kaybı yaşamak istiyorsanız bu eklentiyi şiddetle öneririm.

All-In-One SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) eklentisi. All-In-One SEO eklentisi sanırım hepimizin de kullandığı en popüler WordPress eklentilerin başını çekiyor. Bu eklenti sayesinde kolay bir şekilde arama motoru optimizasyonu (SEO) yapabilmenizi mümkün kılıyor. Bir kaç tıkla seo yu hallediyorsunuz.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps eklentisi, sitenize içerik girdiğiniz zaman bunu otomatik olarak Google’a göndermeniz için site haritası oluşturmaya yarayan kullanışlı bir eklentidir. Eğer sitenizin doğru ve hızlı bir şekilde indekslenmesini istiyorsanız bu eklenti WordPress için temel araçlardan ve kullanılması gereken eklentilerdendir.

SEO Friendly Images

Yine seo üzerine bir ekleni. SEO Friendly Images eklentisi, sitenizde kullanacağınız görsellere ALT ve TITLE meta etiketleri ekleyerek arama motorlarının görsel bölümlerinde üst sıralara çıkma imkanı verir. Zaten bildiğiniz üzere birçok arama motoru görsel arama seçeneği de sunduğundan bunu değerlendirmek çok önemli.

Yet Another Related Post Plugin

Yet Another Related Post Plugin eklentisi, web sitenizde bir konu yayınladığınız zaman sitenizdeki o konuyla ilgili diğer yazıları gösteren baya kullanışlı bir eklentidir.

WP Touch

Gün geçtikçe mobilden nete ulaşım daha da artmaktadır. Bunu dikkate alan web siteleri mobile uyumlu hale getirmektedir temalarını. WP Touch eklentisi sitenizin mobil sürümünü oluşturur. Bu sayede cep telefonu, tablet bilgisayar gibi mobil cihaz kullanan kullanıcılarınız sitenizde kolayca gezinebilir.

WP PageNavi

WP PageNavi eklentisi WordPress için önemli ve olmazsa olmaz eklentilerden biridir. Bu eklenti sayesinde sitenizdeki sayfaları istediğiniz şekilde numaralandırabilirsiniz.

NextGen Gallery

NextGen Gallery eklentisi siteniz için fotoğraf galerisi oluşturmaya yarayan önemli bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde birçok resmi kolay bir şekilde tek bir sayfada toplayabilirsiniz.

Ayrıca bu NextGen Gallery eklentisi için farklı eklentiler indirerek eklentinin fonksiyonelliğini daha da geliştirebilme imkanınız vardır.


Etiketler : , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.