Zeki Can - WordPress

  Android

App İnventor Kullanımı

  Android    4 Kasım 2019
Yorum Yok

Kodlama bilmeden Android uygulama geliştirmek istiyorsanız bu program tam size göre. Bugün Android programlamada kullanışlı bir program olan App inventor programının kullanımından bahsedeceğim. Öncelikle App İnventor programını tanımlayarak başlayalım.

MIT App İnventor Nedir? Ne İşe Yarar?

App İnventor programı,  Google ve MİT Üniversitesinin ortak olarak geliştirdiği ve geliştirmeye devam ettiği Google Android işletim sistemi için program geliştirme aracıdır. Ve bu aracın asıl amacı programlama dili bilmeyenlerinde kolaylıkla ve istedikleri şekilde puzzleları kullanarak programlama yapmaları hedeflenmiştir.

Tüm kodları hazır olarak puzzle şeklinde sunan ve herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duymadan program yazmanızı sağlar. Anlaşılır  ve basit bir arayüzüze sahip olması, programlama konusunda zayıf olan geliştiriciler için de en önemli öne çıkan özelliğidir.

App İnventor Kurulumu

Google bünyesinde çalışan bir program olduğundan dolayı ilk işiniz gmail uzantılı bir mail hesabı almak olmalıdır. Eğer bir gmail hesabınız varsa bu hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Öncelikle ilk alttaki adrese giderek mail hesabı alınız.

https://mail.google.com/

Sonrasında alttaki adrese gidiniz.

http://ai2.appinventor.mit.edu/

Arayüzü inceleyiniz. Bundan sonraki konularımızda App İnventor ile ilgili derslerimizi takip ederek programlama hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.


Etiketler : , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.