Zeki Can - WordPress

  Android

Google Play`e Uygulama Koymak

  Android    2 Ağustos 2015
Yorum Yok

Google Play Android işletim sistemi için hazırlanmış oyun, uygulama, program ve daha bir çok uygulamanın bir arada sunulduğu bir platformdur.


-Buraya sadece Google mu uygulama koyuyor ?

-Tabi ki hayır . Eğer sizde android tabanlı bir uygulama geliştirdiyseniz ve bunu kullanıcıların beğenisine sunmak ve hatta para kazanmak istiyorsanız tam size göre şuan anlatacaklarım. Evet bir uygulamamız var ve bunu Play Store (yeni adıyla) koymak istiyorsunuz.
Bunun için öncelikle yapmanız gereken Google dan bir uygulama geliştirici hesabı almalısınız.
Peki bu Play Store Geliştirici hesabı kaç para ?
Evet maalesef bedava değil. Az da sayılmayacak bir ücret karşılığında uygulamanızı Play Store da yayımlayabilirsiniz.
Bu ücret tamı tamına 25 $ .
Yani adamlar önüne gelen , ipini koparan koymasın diye bu ücreti belirlemişler. Eğer uygulamanıza güveniyorsanız bu paranın katbekat fazlasını kazanacağınızdan dolayı bu ücret sizi kasmayacaktır.
Bu adresten google play store geliştirici hesabı açabilirsiniz.

Google Play Uygulama Eklemek

Açılan sayfa da öncelikle Google hesabınız yok ise hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınız var ise giriş yapın. Hesap dediğim gmail uzantılı bir mail adresiniz olmalı. Zaten uygulama oluşturacak düzeye geldiyseniz gmail hesabınızda vardır sanırım 🙂

Sözleşmeyi Kabul Edin

Kullanıcı sözleşmesi gibi geliştirici sözleşmesi var. Onu onaylamanız gerekmektedir. Onayladıktan sonra diğer adıma geçebilirsiniz. Tik butonuna tıklayıp ilerleyin. Ödeme işlemine devam et butonuna basın.

Ödemeyi Yapın

Geliştirici hesabı açıp uygulamalarınızı yayınlamak için google sizden 25 dolarcık gibi bir para istiyor. Bunu ödemelisiniz. Ödeme yöntemini seçin ve ödemenizi gerçekleştirin.

Hesap Ayrıntılarınızı Girin

Hesabınızı oluşturmaya çok yakınsınız. Hesabınızla ilgili diğer bilgilerinizi de bu bölüme girdikten sonra geliştirici hesabınız açılmıştır. Artık yönergeleri takip ederek uygulamanızı ekleyebilirsiniz. Hayırlı Olsun şimdiden. Umarım hedefinize ulaşırsınız.

Uygulamanızı benimle paylaşmak isterseniz yorum ile uygulama adını bırakın. Deneyip yorumlamak hatta beğenirsem blogum da deneyimlerimi paylaşmak isterim. İyi Şanslar…


Etiketler : , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.