Zeki Can - WordPress

Ankapark’a (Wonderland Eurasia) Nasıl Gidilir ? Giriş Ücreti Ne Kadar ?

  Gezilerim, Nasıl Yapılır    6 Nisan 2019
2 Yorum

Ankapark, Atatürk Orman Çiftliğine kurulmuş kocaman bir tema park. Avrupa da kurulmuş en büyük tema park olarak adından söz ettiren Ankapark’ın işletmeciği 29 yıllığına kiralanmış. İsmi de Ankapark olarak değil Wonderland Eurasia olarak değiştirilmiş. Ankara’nın bir çok gündeminde yer alan dinazorları da burada sergileniyor.

ankapark-wonderland-eurasia
Ankapark Wonderland Eurasia

Ankapark Wonderland Eurasia’ya Nasıl Gidilir ?

Ankara’nın göbeğinde yer alan bu tema parka ulaşım kolay. Aştiden Ankapark‘a ulaşmak için servisleri kullanabilirsiniz.

Ankapark Wonderland Eurasia
Ankapark Wonderland Eurasia

Hava alanından Ankapark‘a ulaşmak için öncelikle Şehir Merkezine Kızılay’a gelmelisiniz. Bunun için de Belkoair ya da Havaş’ı kullanabilirsiniz. Kızılay meydandan Ankapark‘tan geçen otobüsler olduğu gibi Midibüsler ile ulaşımda mümkün.

Ankapark Wonderland Eurasia Giriş Ücretleri Ne Kadar ?

Ankapark Wonderland Eurasia
Ankapark Wonderland Eurasia

Tema parkına giriş ücreti farklı tarifeler ile sunulmuş. 25 TL‘lik girişi almıştım ben. Çünkü daha içerisinde kullanıma açılmayan bölümler vardı. Bu 25 TL’nin 5 TL’si giriş yaparken ki turnikelerde düştü karttan sonrasında içeride harcamalık 20 TL kalmıştı. Bunun 16 TL’si ile Roller Coster‘a binmiştim. 4 TL’yi harcayacak bir yer bulamadım.

ankapark-wonderland-eurasia
Ankapark Wonderland Eurasia – Dİnazorlar

Günlük sınırsız giriş 150 TL‘idi. Ama şuan için bunu tavsiye etmiyorum. Daha parkın açılmayan yerleri var. Hepsi açıldıktan sonra düşünülebilir.

Bunun yanında aileler için de düşünülmüş fiyatlar mevcut. 4 kişilik aile günlük 80 lira, 5 kişilik aile 94 lira, 6 kişilik aile 100 lira.

Eğer ki ben sıra beklemeyeceğim VİP giriş istiyorum derseniz sizin için de bir fiyat çizelgesi mevcut. Yetişkinler ve çocuklar için olan Günlük sınırsız VİP 190 TL . Eğer yıl boyu limitsiz girmek isterseniz 950 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Yıllık limitsiz olarak VIP giriş ücreti ise 1250 TL. 0-2 yaş aralığına ücretsiz giriş.

Ankapark Wonderland Eurasia
Ankapark Wonderland Eurasia

Araba Park edecek yer sorununuz yok. Hatta otoparkı görünce sevindim. Çünkü otoparkın üstüne güneş enerjisinden elektrik üretmek için paneller yerleştirilmiş. Bunu düşünmüş olmaları beni şaşırttı ve sevindirdi. 6 bin 800 araç kapasiteli bir otopark bulunmakta.

Wonderland Eurasia (Ankapark) Tema Parkına Gitmeye Değer Mi ?

Ülkemiz de daha önceden bu büyüklükte yapılmış bir park bulunmamakta. Hatta denilene göre Avrupa da böyle bir yer yok. Toplamda 2 bin 117 adet eğlence yerinden bahsediliyor. Sayı bu kadar fazla olunca vaaoov demeden alamıyor insan kendini. Biz Nisan 2019 da ziyaret ettiğimiz de yetişkinler için çok fazla bir eğlence yeri bulamadık. Hep küçükler için oyun alanları vardı. Tema parkın bazı bölümleri daha açılmadığından çok da yorum yapamıyorum. Parkın tüm oyuncakları ile çalıştığını öğrendiğimde tekrar ziyaret edeceğim.

Gitmeye değer mi ? Bence daha değmez. Altı Sekiz ay sonra diğer bölümler de açılmaya başlayınca değeceğini düşünüyorum. Tabi Orlando‘da bulunan Universal Studio Tema parkı ile yarışması için çok fazla fırın ekmek yemesi lazım.

Universal Studios Orlando
Universal Studios Orlando

Orlando’da bulunan Universal Studios Tema Parkını gezmiş biri olarak beni çok heyecanlandırmasa da ülkemizde bu derece büyük bir tema parkın olması güzel bir şey. Umarım ilerleyen zamanlar da daha yenilikçi oyuncaklar ve eğlence merkezleri de eklenerek adından söz ettirir bir konuma gelir.


Etiketler : , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (2)

  Arama Yap

  Arşivler

  Popüler Yazılar