Zeki Can - WordPress

Ankara UTEM’e Nasıl Gidilir ?

  Nasıl Yapılır    13 Nisan 2019
Yorum Yok

UTEM Nedir ? UTEM (Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi) Nerededir ? UTEM Misafirhanesi Nerededir ? UTEM Misafirhanesine Nasıl Gidilir ?

UTEM, Tarım ve Orman Bakanlığının eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yürütüldüğü yerdir. Burada bir de konuk evi (Misafirhane) bulunmaktadır. Eğitimin verildiği yer ile misafirhane aynı çatı altında. Eğitim için il dışından gelen personel için konaklama imkanı burada sağlanıyor. Binalar birbirine bağlı olduğundan konaklama yaptığınız yer ile eğitim aldığınız yer arasında ulaşım sorunu yoktur.

UTEM’e Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

UTEM Ankara Yeni Mahalle de yer almaktadır. Adres olarak :

Tarım ve Orman Bakanlığı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü Gayret Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı 3.Km No:36 06170 Yenimahalle / ANKARA

Web Sitesinde Adres Olarak Bu Adres Yer Almaktadır.

Yeni Mahalle de ulaşılabilir bir konumda yer almaktadır. Alternatif olarak geliş yollarını ele alacağız.

AŞTİ’den UTEM’e Nasıl Gidilir ?

Otobüs ile Ankara’ya gelenler Ankara Otogarında indikten sonra en kolay ulaşımları metro ile sağlayabilirler. Ankara Otogarı AŞTİ ismi ile anılır.

Otogar dan çıkarken Ankaray nerede diye sorun. Üst kattan Ankaray’a ulaşmak için biraz yürümeniz gerekiyor. Tabelaları takip ederek Ankaray’ı kolayca bulabilirsiniz. Ankaray da tek binişlik kart alın. Ankara Kartınız yok ise tek biniş 5 TL. Ankaray da Kızılay istikametine gitmeniz gerekiyor.

Kızılay‘a gelince Ankaray’dan inip Metroya aktarma yapmanız gerekiyor. Metroya aktarma yapmak ücretsiz. Batıkent ve Oraganize Sanayi Bölgesi yönüne giden Metroya binmelisiniz. Kızılay’dan hareket ettikten sonra beşinci durakta ineceğiz.

 Not:   Kızılay da bulunan durağın ismi 15 Temmuz Kızılay Milli İrade olarak güncellendi.

Kızılay >>> Sıhhiye >>> Ulus >>> Atatürk Kültür Merkezi >>> Ulus >>> Akköprü >>> İvedik

İvedik metrosunda indikten sonra 9 – 10 dakikalık bir yürüme mesafesinden sonra UTEM Misafirhanesine ulaşabilirsiniz.

UTEM Ulaşım - UTEM Konuevine Nasıl Gidilir ?
UTEM Misafirhanesi Ulaşımı – İvedik Metrosu

 Not:    Kızılay’dan metro yerine dolmuşlar ile ulaşımda mümkün. Ama hem nerede indireceği hem de kalkış saatleri geçiş saatleri belirsiz olduğundan kesin çözüm bence raylı sistemler.

Ankara Esenboğa Hava alanından UTEM’e Nasıl Gidilir ?

Uçak ile Ankara’ya gelenler UTEM‘e ulaşım sağlamak için öncelikle şehir merkezine gelmeliler. Şehir Merkezine gelmek için Havaş ve Belkoair kullanmak zorundalar. Taksi ile de ulaşım mümkün. Taksi ile merkeze gitmeden direk UTEM’e geçebilirsiniz.

Uçaktan çıktıktan sonra Belkoair ya da Havaş‘dan birini tercih edebilirsiniz. Ama biz ulaşımı Kızılay üzerinden sağlayacağımız için şoföre Kızılay’dan geçip geçmeyeceğini sorun. Bazen direk AŞTİ‘ye express servisleri olabiliyor. Kızılay’a kadar ulaşım ücreti 11 TL.

Kızılay’da Metroya binip İvedik durağında inmelisiniz. Kızılay’da Koru yönüne , Ankaray ile AŞTİ yönüne ve Batıkent (Devamında Organize Sanayi Bölgesi) yönüne giden metrolar bulunmakta. Bunlardan Batıkent yönüne yani Organize Sanayi Bölgesi yönüne giden metroya binmelisiniz. Kızılaydan İvedik durağına metor ile gitmek 12 dakika sürüyor. Bu yönde 5. durak olan İvedik durağında indikten sonra 10 dakikalık yürüme mesafesinden sonra UTEM eğitim merkezine ulaşabilirsiniz.

UTEM’den Hava alanına Nasıl Gidilir ?

Hava alanına ulaşım için metro ya da dolmuşlar ile Havaş ya da Belkoair hava alanı ulaşım araçları güzergahına çıkmanız gerekiyor. Bunun için önünden geçen dolmuşlara sorarak Kızılay Meydan‘a gidebilirsiniz.

Metro ile ulaşımda İvedik Metro durağına yürümeniz gerekiyor. 10 Dakika da İvedik Metrosuna yürüdükten sonra yaklaşık 5 ve 10 dakika arasında sürekli Kızılay yönüne metro ulaşımı bulunmakta. Tek biniş kartı 5 TL’ye satılıyor. 2.5 TL vererek başkasının basmasını rica edebilirsiniz. Kızılay’a vardığınız da Emek iş Hanı (Gama İş Merkezi) çıkışını bulun sorun. Bu çıkıştan çıktığınız da karşınızda Belkoair firmasının Hava Alanı ulaşım araçları yer almakta. Belkoair ile gece 12:00 ile 6:00 arası saat başı ulaşım varken, saat sabah 6:00 dan sonra her 20 dakika da bir ulaşım mümkün. Kızılay meydan dan Hava alanına ulaşım 45 – 50 dakika arası sürüyor. Kızılay’dan kalkan araç TCDD Tren garı önünden de geçiyor. Trafik yoğunluğuna göre bu süre azalıp kısalabiliyor.

UTEM’de Konuklama Ücretleri

UTEM’de paylaşımlı ve paylaşımsız odalar bulunmakta. Kamu personeli ve kamu personeli olamayan ziyaretçiye göre fiyatlar değişiyor.

ZiyaretçiPaylaşımlı Oda (2 veya 3 Kişik Odada Tek Kişinin Ödediği Fiyat)Paylaşımlı Odada Tek Kişi KonaklamaSabah KahvaltısıÖğle YemeğiAkşam Yemeği
Kamu Personeli50 TL70 TL12 TL15 TL15 TL -20 TL
Sözleşmeli Personel58 TL75 TL12 TL15 TL 15 TL -20 TL
Kamu Personeli Olmayan Kişiler75 TL90 TL12 TL15 TL15 TL -20 TL

Bu fiyatlar Nisan 2019 için güncel fiyatlardır. Kamu personelinde derece kademeye göre fiyatlar değişmektedir. Derece kademesi yüksek olanlar daha ucuza konaklamaktadır. Akşam yemekleri fiyatları çıkan yemeğe göre değişmektedir. Metro ile Akköprü durağına giderek Ankamall alış veriş merkezinde istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.

UTEM den ankamall a ulaşım nasıl olur
Ankamall Ulaşımı


Etiketler : , , , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.