Zeki Can - WordPress

Google Görsellerden Daha Fazla Hit Nasıl Alınır?

  Javascript    9 Ocak 2019
Yorum Yok

Bir blogunuz ya da web siteniz var. Her gün yeni bir içerik giriyorsunuz harika yazılar yazıyorsunuz pür dikkat ile konu ile alakalı en güzel resmi buluyorsunuz yetmiyor düzenliyorsunuz ama yine de istediğiniz hite ulaşamıyorsanız doğru yerdesiniz.

Hit konusu biraz sabır isteyen konulardan biri. Sitenize giren bir kullanıcı sizde aradığı şeyi bulmalı ki tekrar sizin sitenize geldiğinde ben buradan daha önce faydalanmıştım tekrar aradığımı bulabilirim diyerek sitenize güvenerek geri gelsin. Bu da hemen pat diye olan bir şey değil. Öncelikle kaliteden ve özgünlükten vazgeçmeyin. Copy Paste içeriklerden uzak durun. Emek hırsızlığı ile bir yere varamazsınız. Zamanla hitiniz artacaktır.

Başlıkta bahsettim ise sitenize eklediğiniz görseller Google Arama Motorunun Görsel sayfasında aranan anahtar kelimeye göre çıkan görseller olmaktadır.

Görseller Neye Göre Belirlenir ?

Görselleri arama motoru görselin ismine, alt etiketi, tanım, alt yazı ya da konunun içeriğin de bu görsel konmuşsa bunla alakalıdır diyerek belirler. Yani resmin ne olduğundan çok o resme nerede ulaştıysa orada ne konuşuluyordu ona göre karar verip alır.

Resim Koyarken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Resimlerinizi görsellerde daha çok çıkmasını istiyorsanız çok basit bir kaç adımla bunu başarabilirsiniz.

  • Resimleri yüklemeden önce resim ne ile alakalı ise resmin adını ona göre değiştirin. Örneğin örümcek adam profili olduğu bir resmi sadasdasd.png olarak kayıt edip yükleyeceğinize orumcek-adam.png olarak yüklemek resminizin keşfedilme olanağını arttırır.
  • WordPress’te ya da diğer sistemlerde resim eklediğiniz de kodlama yapısında resimlerinize alt etiketi ekleyin. alt=’Resim ne ile alakalı ise bir şey yazın’
  • Resmi eklediğinizde altına alt yazı ekleyin.
  • Eklediğiniz platform tanım özelliğine sahip ise resminize bir açıklama tanımlayın.
  • Resminize title=’Resmin Üzerine Fare ile Gelince Ne Gözüksün’ etiketi ekleyip, kullanıcı resmin üzerine geldiğinde gözüken açıklamayı resimle alakalı bir açıklama girin.
  • Allta sizinle paylaşacağım kodu </head> tagından önceye ekleyin. Bu kod resimlerinizi frame penceresinde açmadan sizin sitenize kullanıcıyı yönlendirip hitinizi arttıracaktır.

Resimlere Bakmak İsteyenlerin sitenize gelmeden resimleri görmesine almasına izin vermeyen kod:

<script language=’JavaScript’ type=’text/javascript’> if (top.location != self.location) top.location = self.location; </script>

Bu kodu eklediğiniz de frame pencere de resminiz gösterileceği zaman kullanıcı sitenize gitmesi gerekir. Resmi Google da göreceğine sitenize alır kullanıcıyı.


Etiketler : , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.