Zeki Can - WordPress

  SEO

Linkwheel Nedir? Nasıl Yapılır?

  SEO    10 Ocak 2019
Yorum Yok

Web master işleriyle uğraşan arkadaşlar kısa bir süre sonra bu tabirle karşı karşıya gelirler. Translate açıp baktıklarında ise karşılarına link tekerleği , link direksiyonu gibi çevirilerler karşılaşırlar. Tam olarak direksiyon olmasa da bu tabiri Türkçe de link döngüsü olarak tanımlayabiliriz.

Linkwheel’in genel çalışma mantığı daimi ve çok sayıda ana sitenize paravan bloglarınızdan backlink alarak ana siteyi üst sıralara çıkarmak, ve bu oluşturduğunuz paravan siteler arasında link döngüsünü sağlayarak döngüyü tamamlamaktır.

Paravan sitelerle hızlı ve çok sayıda backlink kasılarak kısa sürede (aslında bu iş çok da kısa değil) güçlü bir ana sitenizin olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu süreçte yeni siteye hızlı backlink çalışması yaparsanız siteniz için olumsuz sonuçlar doğabilir. Bu olumsuzlukdan biride sitenizin filtreye girmesidir. Bu sebeple paravan siteler, ücretsiz blog dağıtımı yapan yani örneğin blogger gibi güçlü güvenilirliğe sahip sitelerden oluşmalıdır. WordPress ve Blogspot gibi siteler üzerinden blog kurularak güçlü bir domaine hızlı backlink çalışması yapılabilir. Ama siz sadece siteyi kurup ana sitenizin linkini verip çıkmamalısınız. Paravan bloglarınıza da özen göstermelisiniz. WordPress ve Blogspot uzantılı sitelerin (Blogger) filtreye girme ihtimalleri diğer açacağınız sitelere oranla bu ihtimal daha azdır.

Linkwheel ile paravan sitelerimizi oluşturduk diyelim. Sonrasında oluşturduğumuz bu siteler arasında tek yönlü bir linkleme yapmanız gerekmektedir. Aslında linkwheel mantığı da buna dayanmaktadır. Paravan siteler üzerinden karşılıklı link değişimi yaparsak zaten bu iki sitenin de aynı kişi tarafından yönetildiğini ortaya koyacağından dolayı, istenilen etki oluşturulamayacaktır.

Oluşturulan sitelere özgün makaleler ve sitenizden kaynak gösterilip copy – paste içerikler girilmelidir. İçerik zenginleştirilmelidir. Paravan sitelerdeki makale sayısı arttıkça sağlayacağı faydalar da o oranda artacaktır.

Dikkat etmeniz gereken linkwheel uygulamasında zorunlu olması gereken diğer bir özellik de sitelerin farklı Ip‘lere sahip olmasıdır.

Tek yönlü link döngüsü kurularak paravan sitelerden ana sitemize birer link çıkışı yaparak linkwheel uygulamasını bu şekilde tamamlamış oluruz.

SEO konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz SEO adlı kategorimde yer alan diğer yazılarımı okumanızı öneririm.


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.