Zeki Can - WordPress

Sayfanın Soluna ve Sağına Reklam Alanı Eklemek

  Javascript    22 Şubat 2019
2 Yorum

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konularımızdan bir diğeri de sponsor reklamların ekranda yerleştirilmesi. Web sitelerinin en büyük kazanç kaynaklarından biride yayınladıkları reklamlardır. Gönül ister ki şu reklam işi olmasın ama malesef web siteye sahip arkadaşlarında çok iyi bildiği bir diğer şey reklamsız gelir elde etmenin zorluğu ve web sitenin maliyetlerinin bir yerden karşılanması gerektiğidir.

Reklam veren çeşit çeşit bir dünya firma var. Yerli yabancı seçeneklerinin çok olmasına karşın herkesin çok iyi bildiği ve yayımcısı olmak istediği en büyük reklam şirketi Google şirketinin altyapısında bulunan Ansense iştirakıdır. O şirket olsun bu şirket olsun genelde hepsinin kuralları birbirine yakındır. Bazı bazı değişiklikler vardır. Tabi yayımcı olarak üye olduğumuz şirkete göre reklam yerleşimi de değişiklik gösterir. Bunlardan bugün bahsedeceğim bizi şu yönden ilgilendiriyor. Eğer sitenize gelen kullanıcılar reklamlarınızı gördüğünde sizin kazancınız gösterim sayısına göre artıyorsa gelen kullanıcılara reklamınızı kesin göstermeniz gerekmektedir. Yanlış reklam yerleşimi yaparsanız gelen ziyaretçiler reklamlarınızı görmeden çıktıkları gibi görülmeyen reklam da tıklanmayacaktır ve size bir gelir sağlamayacaktır haliyle.

Size reklam yerleşiminde vereceğim kod ile sitenize gelen her kullanıcının reklamları görmeme ihtimalini ortadan kaldırtacağım. Tabi bunlardan ilk kod için reklam firmanızın bu tür reklamama izin verip vermediğini iyice araştırın ve sonrasında sıkıntı çıkmayacağına emin olduktan sonra bu kodu kullanın. İkinci vereceğim kod genelde izinli koddur ama reklam firmalarına göre yine değişiklik gösterebileceğinden siz en iyisi reklam koyma koşullarınızı tekrar gözden geçirin. Geçelim kodlamaya.

Bu reklam çeşidinde sayfanın soluna yapışık reklam olacak, ziyaretçi sayfayı aşağıya çekse bile reklam yerinde sabit bir şekilde kalacak. Kodları footer.php dosyamızın en alt body etiketini kapatmadan önceye ekleyebilirsiniz. Ya da Admin Panelden – Görünüm – Bileşen Sekmesinden Metin (Seçime bağlı metin ya da HTML) kutusunu sidebarımızın bir tanesine ekleyelim. İçine alttaki kodları girelim.

<div id="soldakayan" style="position: fixed; left: 0px; top: 0px; z-index: 1;"><script src='https://ads.wordego.com/a.js?did=7932397356336a6f344139474e536a76626a325248773d3d&size=160x600' type='text/javascript'></script>
<br><a href="javascript:void(0)" onclick="document.getElementById('soldakayan' ).style.display = 'none';" style="background-color: ">KAPAT</a>
 </div>

Sayfanın Sağına Kayan Reklam Koymak

Bu kod sağ tarafa reklamımızı sabit olarak yerleştirecek. Üstte bahsettiğim gibi kodları ekleyeceğiz.

<div id="sagdakayan" style="position: fixed; right: 0px; top: 0px; z-index: 1;"><script src='https://ads.wordego.com/a.js?did=7932397356336a6f344139474e536a76626a325248773d3d&size=160x600' type='text/javascript'></script> 
<br><a href="javascript:void(0)" onclick="document.getElementById('sagdakayan' ).style.display = 'none';" style="background-color: ">KAPAT</a>
</div>

Sayfanın Soluna Sabit Reklam Koymak

Bu reklam türümüz diğerlerinden farklı olarak sabit olarak duracak. Kullanıcı aşağıya inince onunla beraber sayfanın altına gelmeyecek olan reklam türüdür. Sol tarafa yerleşir.

<div id="soldasabit" style="position: absolute; left: 0px; top: 0px; z-index: 1;">REKLAM KODU</div>

Sayfanın Sağına Sabit Reklam Koymak

<div id="sagdasabit" style="position: absolute; right: 0px; top: 0px; z-index: 1;">REKLAM KODU</div>

Sayfanının sağında sabit reklam oluşturur bu kodda.

Reklamlarımızı ekledik. Eğer kullanıcıların reklamlardan rahtsız olup kapatmasını istersek divlerin içine altta verdiğim kodları yapıştırın.

Scripti kapattıktan sonra kapanmış div ile kapanmış script arasına yerleştirirseniz reklamın altında kapat butonu çıkar.

<br><a href="javascript:void(0)" onclick="document.getElementById('soldakayan' ).style.display = 'none';" style="background-color: ">KAPAT</a>

Üstteki kodda soldakayan yazan yer sizin id elementinizin ismidir. Oraya id elementinizin ismi ile değiştirmeyi unutmayın.

Reklam seçimizi 160*600 veya 120*600 tercih etmenizi tavsiye ederim. En uygun ve en çok tıklanan reklam türleridir kendileri.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (2)

 • Seter Yazar

  soldakayan reklam kodunda googledan aldigimiz reklam linkini hangi kisma yapistiricaz ?

  • Zeki Can Yazar

   Merhaba, verdiğim kodu not defterine yapıştırın.

     Popüler Yazılar