Zeki Can - WordPress

Ekran Görüntüsünü Gif Olarak Video Olarak Kaydetme

  Nasıl Yapılır    5 Şubat 2018
Yorum Yok

Ekran görüntüsü günümüzde anlatmak istediğimiz bir şeye en kısa yoldan karşımızda ki kişiye aktarma biçimidir. Herkes ekran görüntüsünü akıllı telefonlarla tanıdı. Aslında klavyenin ilk zamanlarından bu yana bulunan ve benim çoğu zaman kullandığım Print Screen tuşu.

Bilgisayarın iyi kullanıcıları, bilgisayar bilmeyen birine bilgisayarda bir şeyi şunu şöyle yapacaksın şuradan şunu tıkla falan derken göbeği çatlar. İşte bu program tam da buna bir çözüm getiriyor.

ekran-goruntusu-alma

Bu program sayesinde bir fotoğrafımız olacak ve anlatmak istediğimizi çok kolay ve kısa bir şekilde anlatacağız. Print Screen ile tek tek ekran fotoğraflarını alıp bunları birleştirip gif animasyonu haline getirebilirsiniz. Ama bu o kadar kolay ve kısa zamanda olacak bir iş değil. Çok da akıl karı bir iş de değil.

 ⊗Ekranı Video Olarak Kayıt Etmek 

Öncelikle bu işlem için basit bir program var. Bunu nereden nasıl indirebilirsiniz ona değineyim.

 1   İlk olarak Google amca da Screen to Gif İndir diye arama yaparak güvenilir bir siteden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Zip dosyası olarak az bir megabytelık bir dosya indi.

 2   Programı zip olarak indiyse zipden çıkarıp açtığınızda kurulum dosyasını göreceksiniz. Kurulumu yaptıktan sonra programı açın.

Kayıt Edci

 3   Sizin için bir deneme yapıyorum şuan.

ekran kaydı

Ekran Kaydı Yaparken onu da Print Screen ile çektim. Üstte ki resimde programın arayüzü ve çerçevesi. Çerçeve içinde ne varsa onu kayıt edip gif yapıyor. Duraklatıp devam etme özelliği de bulunmakta.

Yaptığım Gif ise bu şekilde oldu.

ekran kaydı almak

 

Gayet başarılı bence tavsiye ederim. Bundan sonraki yazılarımda bol bol kullanacağım sanki.


Etiketler : , , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.