Zeki Can - WordPress

Filezilla Güncelleme Sonrası Bağlantı Problemi

  Nasıl Yapılır    9 Aralık 2015
Yorum Yok

Merhaba arkadaşlar, bugün dosya transfer araçlarından en çok kullanılan FileZilla programının da oluşan bir sorunun çözümü hakkında konuşacağız. FileZilla programı ile web ortamında dosya taşımak, yüklemek, düzenlemek gibi işlevleri yapabileceğimiz sunucuyla bilgisayarımız arasında köprü görevi gören bir programdır. Daha detaylı bilgi için FileZilla Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?   adlı makalemi tavsiye ederim. FileZilla programın da güncelleme yapıldıktan sonra en çok karşılaşılan problemlerden birine değineceğim bugün.

Kritik hata Sunucuyla bağlantı kurulamıyor

Güncellemeden sonra en çok karşılaşılan hatadır. Durum bağlandı, klasör listesi alınıyor der ya da bazen bunları da demez ve Kritik Hata Sunucuyla Bağlantı Kurulamıyor uyarısını verir bize. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için çözüm önerimizi sunalım.

Öncelikle daha yeni hostunuz aktif olduysa Hostunuzu aldığınız firma aktif oldu dese dahi olması üç dört saati buluyor.

Daha önceden bir sunucunuz var ise güncelleme sonrası bu problemle karşılaşıp bağlanamıyor iseniz iki çözüm sunacağız size.

 1   İlk önce File Zilla programımızı açalım. Sonrasında alttaki resimdeki alandan Dosya Sekmesinin altındaki PC resmine tıklayın.

FTP SUnucuya Bağlanma

 2   Açılan pencere alttaki gibi olacaktır. Bu pencerede Site Ekleyin butonuna tıklayın.

 3   Sonrasında Sunucu bilgilerinizi hosting firmanızın size verdiği şekilde girmelisiniz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta Şifreleme kısmı.

Şifreleme kısmını resimde ki Olabiliyorsa ” TLS üzerinden açıkta FTp kullanılsın ”  yazan yeri Yalnız Düz FTP Kullanılsın (düşük güvenlik) olarak belirleyin.

 4   Firmanız Kapı numarası verdiyse bu alana giriniz.

FileZilla Programı ile Sunucuya Bağlanma

 5   Oturum açma tipinizi Normal yapın. Kullanıcı   ve Parola  kısımlarını el ile doldurun. Yani sizin hostunuzdan aldığınız kullanıcı ve şifreyi kopyala yapıştır şeklince yapmayın. Yanlış yapılan diğer kısımda burası. Kopyala yapıştır yaptığınız da bağlantı sağlanamıyor güncellemeden sonra.

 8   Burayı el ile girdikten sonra Bağlanın butonuna tıklayın. Ve hatamızın çok basit bir şekilde giderildiğinin farkına varacaksınız.

 

Bu işlemleri yaptığınız halde hala bağlantı probleminiz devam ediyorsa hosting firmanız ile iletişime geçmenizi öneririm.


Etiketler : , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.