Zeki Can - WordPress

NotePad++ Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Nasıl Yapılır    16 Temmuz 2016
Yorum Yok

Web programlama ile uğraşan kişilerin çok yakından tanıdığı küçük ama kullanışlı harika programlar serisinde ilk on da yerini alıp kendini kanıtlamış basit not defterinin evrime uğramış halidir.

NotePad++ Nedir?

NotePad++ Windows işletim sisteminde ön yüklü olarak gelen Notepad (Basit not defteri) programının gelişmiş versiyonudur. Javascript, PHP, CSS, C#, HTML, gibi bir çok kodlama dillerinin daha anlaşılır, renklendirilmiş ve kolay bir şekilde kullanımını sağlar. En güzeli Türkçe dil desteği vardır ve çok küçük boyutundan dolayı bilgisayarda fazla yer kaplamaz.

NotePad++ Nereden İndirilir?

Bu program ücretsiz sunulmuştur. Resmi internet sitesinden indirmeniz en doğru olanıdır. Son sürümüne buradan ulaşabilirsiniz. İşletim sisteminizin 64 bit ya da 32 bit olduğunu kontrol edip size uygun olan son sürümü indirin. Basit bir kurulumu vardır. İleri ileri diyerek kurulum tamamlanır.

NotePad++ Nasıl Kullanılır ?

Kullanımında bir şey yoktur. Siz içeriğinizi açarken sağ tıklayıp NotePad++ ile açarsınız. O kodların ne olduğunu otomatik tanır ve sizin daha iyi anlamanız için renklendirir.


Etiketler : , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.