Zeki Can - WordPress

Feed Burner Mail Aboneliği Açma

  Teknoloji    16 Mart 2017
Yorum Yok

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara sitenizde yayınlanan diğer içierikleri takip etmek istediklerin de Abone Olarak mail aracılığı ile sitenize yeni eklenen içeriği kolaylıkla takip edebilirler.

Önce ki konular da Feed Burner Nedir ? Ne işe yarar ? konusunda bahsetmiştim. Abone olmak için mail adresini nasıl aktif edeceğinizi ele alacağım bu yazımda.

Feed Burner Abonelik
Feed Burner Abonelik

 1   Öncelikle Feed Burner hesabımıza giriş yapalım. Publicize bölümüne gelelim. Birden fazla siteniz var ise ilk olarak sitenizi seçin. Sonra Publicize bölümüne gelin.

 2   Sonrasında sol tarafta yer alan seçeneklerden EMail Subscriptions  kısmına tıklayın. 

Mail Aboneliği Oluşturma
Mail Aboneliği Oluşturma
Feed Burner Abone Ol Butonu Aktifleştirme
Feed Burner Abone Ol Butonu Aktifleştirme

 3   Activate diyerek aktifleştiriyoruz. Aktifleştirdikten sonra sistem size sitenize yerleştirmeniz için bir kod parçacığı veriyor. Bu sayede sitenize bu kodu ekleyerek Abone Ol butonu eklemiş oluyoruz.

<form style="border:1px solid #ccc;padding:3px;text-align:center;" action="https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" target="popupwindow" onsubmit="window.open('https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=zekicannet', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true"><p>Enter your email address:</p><p><input type="text" style="width:140px" name="email"/></p><input type="hidden" value="zekicannet" name="uri"/><input type="hidden" name="loc" value="en_US"/><input type="submit" value="Subscribe" /><p>Delivered by <a href="https://feedburner.google.com" target="_blank">FeedBurner</a></p></form>

Bu kodu sitenizde uygun bir yere yerleştirin. Value değeri zekicannet bu benim kullanıcı adım. Sizde Feed Burner Kullanıcı Adı Öğrenme adlı konumu okuyarak kendi kullanıcı adınızı öğrenip oluşturabilirsiniz. Sonrasında bu kodda zekicannet yazan yerlere kendi kullanıcı adınızı ekleyerek sitenizde istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

Bu kodu kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Feed Burner Görünümü
Feed Burner Görünümü

Blogger da bu kodları eklemek için Blogger Eklenti Nasıl Eklenir ? adlı yazımı okuyarak kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

WordPress’te bu kodları sidebar kısmına eklemek için için Bileşenler bölümünden HTML seçeneği ile kod ekleyebilirsiniz.


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.