Zeki Can - WordPress

Website Telif Hakkı Sayfası Yapımı

  Teknoloji    12 Haziran 2015
2 Yorum

Merhaba arkadaşlar, bugün sitemize telif hakkı sayfamızı oluşturacağız. Sitemizin olmazsa olmazlarındandır telif hakkı kısmı. Yani diğer bir deyişle hani her sitenin altında yazar ya copyright siteadı.com diye işte aslında tüm hakları siteadı.com’a aittir demek istiyor. Tabi herkes genelde onu yazıyor ama hiç telif hakları konusunda bir sayfa hazırlamıyor. Ama eğer telif hakkı gerçekten sana aitse sadece onu yazıp bırakarak birşeye ulaşamazsınız.
Bu yüzden bir sayfa oluşturup telif haklarınızla ilgili bilgileri vermeniz, sitenizin ciddiyetini daha ön plana çıkaracaktır. Çok zor birşey değil yani. Ben size zaten benim sitemde kullandığım örnek şablonu yazımın altında paylaşacağım ve o şablonu kendinize göre ayarlayarak bir copyright sayfası oluşturabilirsiniz. Telif haklarıyla ilgili sayfanızı oluşturmanız sitenizin ziyaretçilerine ciddi bir site olduğunuzu bir nevi gösterecektir.

 

 

Hadi şimdi sayfamızı oluşturmaya başlayalım.

Sitemizi takip edenler iyi bilir ama yinede belirtmek istedim, çok basit bir anlatımla anlatacağım.

Öncelikle WordPress‘in sayfalar bölümünden yeni bir sayfa oluşturacağız. Ve ismini Telif Hakları yada Copyright olarak koyalım.
Sonra altta verdiğim şablonu kendi sitenize göre uyarlayın. Sonrasında etiket bölümüne telif hakları ve copyright etiketlerini girebilirsiniz.
Eğer footer (sitenizin alt bölümü) kısmınızda Copyright kısmınız varsa ona link olarak bu sayfayı verelim.

Örnek olarak benim sitemde kullandığım şablonu sizde kullanabilirsiniz.

Örnek Copyright Sayfam

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan, yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir.
Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletisim@zekican.net mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler 7 ila 10 iş günü içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır.
ZekiCAN.Net Yönetimi

Copyright
Site, law, laws, copyright and personality rights aims to be respectful. Defined in the law No. 5651, place, site, serves as the provider. The contents of the site administration according to the law regarding illegal, there is no obligation to check. For this reason, our site and remove content has adopted the principle.
Which is the subject of copyright of works in a way that is legal and non-rights holders or who violated legal rights are shared, and professional associations, the iletisim@teknolojikblog.com can reach us from the mail. Reaching the demand here and complaints will be examined, the complaint is considered to be a violation of if deemed in the content will be removed in 7 to 10 business days through the site.
ZekiCan.Net Management

 

Umarım yararlı olmuştur. Sizde sitenizin copyright alanını alt kısma yorum olarak bırakırsanız daha detaylı yardımda bulunabilirim. Kolay gelsin.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (2)

  • copyright ın yanında yazan tarih neyi ifade ediyor? Bu tarihin güncellenmesi gerekiyor mu?

    • Zeki Can Yazar

      Merhaba, o tarihi copright kısmınızı güncelledikçe güncel tutmanızda fayda var. Bu tarih ne kadar güncel olursa o kadar iyi. Copyright bölümünüze ekleme yaptıkça güncelleye bilirsiniz isterseniz.