Zeki Can - WordPress

Makaleniz Kopyalanmış Mı?

  Teknoloji    18 Şubat 2019
Yorum Yok

Website sahipleri şunu çok iyi bilirler ki az yazmak ama özgün yazmak. Tabi her web site sahibinden bahsetmiyorum. Belli bir seviyeye gelmiş webmasterlardan bahsediyorum. Onlar özgün oldukları sürece emeklerinin karşılıklarını alırlar ve bunu bildiklerinden copy-paste içeriğin yanından bile geçmezler.

Sizde bir webmastersınız ve özgün içerikler giriyorsunuz. Çok güzel bir siteniz var ve her şey yolunda. Ama bir an oluyor ki sizin el emeği göz nuru parmaklarınızla yazdığınız güzide makalenizin aynısının tıpkısı başka bir sitede yayınlanmış!

Yazıya iyice bakıyorsunuz altını üstünü inceliyorsunuz ne bir kaynak yazılmış ne de bu başka bir siteden alınmıştır yazısı. Çok sinir bozucu bir durum. Umarım başınıza gelmez.

Size tanıtmak istediğim ise makalelerinizin bir kopyası var mı net dünyasında onu öğrenmenize yarayan güzel bir site. Makalenizin linkini giriyorsunuz ve go butonuna tıklıyorsunuz. Bir tarama yapıyor. Sonuçları size sıralıyor. Umarım hiç sonuç çıkmaz ya da çıkan sonuçlar sizin makalenizin bire bir aynısı değildir.

Siteye burdan ulaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. Sonraki yazımda copy-paste yapılmış makaleler için neler yapabiliriz konusuna değinmek istiyorum. Umarım faydalı olmuşumdur.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.