Zeki Can - WordPress

Ücretsiz WordPress Temaları 2019

  Wordpress    10 Mayıs 2019
4 Yorum

WordPress kullanıcıları için hazırlanmış birbirinden güzel, SEO dostu, responsive wordpress temalarını arşivledim. Bu temaların en iyi yanı temiz bir kodlama yapısına sahip olmaları.

WordPress kullanıcıları diğer kullanıcılara göre tema konusunda daha şanslılar. Bir çok geliştirici Blogger, Jomla gibi web servisleri yerine WordPress için tema geliştirmekte. Hal böyle olunca da birbirinden zengin içerikleri ve özellikleri olan temalar ortaya çıkıyor. 

Türkçe WordPress Temaları da gün geçtikçe artmakta. Bir çok forum sitesinde Türk geliştiriciler de kendi temalarını sunuyorlar.

Ücretsiz WordPress Temaları

Bu temaların bazılarını isterseniz daha fazla özellik ile küçük ücretler karşılığı premium olarak yükseltme imkanınız bulunmakta. Ama ücretsiz versiyonları ile de kolayca kullanmanız mümkün.

1- Awaken WordPress Teması

WordPress magazin siteleri için tasarlanmış ama kişisel bloglarda da kullanımı olan Aweken WordPress Teması görsel olarak kullanıcılarına şık tasarımlar sunuyor. 

Awaken WordPress Teması
Awaken WordPress Teması

İncele İndir

2- Activello WordPress Teması

Kişisel bloglar için tasarlanmış bu ücretsiz wordpress teması büyük bir manşet alanı ile dikkat çekici. Sidebar da yer alan küçük hakkında bölümünü kullanarak kullanıcılarınıza kendiniz hakkında küçük fikirler verebilirsiniz. Diğer projeler için de oldukça kullanışlı bir tema olduğunu düşünüyorum.

Activello WordPress Teması
Activello WordPress Teması

İncele İndir

3- Olsen WordPress Teması

Sadeliği ve beyazlığı ön plan da tutan wordpress teması, kullanıcılarına sadeliği ön plan da sunuyor. Kişisel blog kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilen bu tema, diğer projeleriniz için de özelleştirilebilir durumda. Ön izleme yaparak daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz. 

Olsen WordPress Teması
Olsen Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

4- MH Magazine Lite WordPress Teması

Magazin ve haber siteleri için daha çok tercih edilen bu tema seo dostu bir yapıya sahip. Görsel olarak bir çok alana sahip olmasına rağmen site açılış hızında her hangi bir yavaşlamaya sahip olmuyor.

MH Magazine Ücretsiz WordPress Teması
MH Magazine Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

5- Anariel WordPress Teması

Kişisel blog ve moda temaları için daha çok kullanıma sahip olan bu tema, şık bir arayüze sahip. Header kısmı oldukça anlaşılı sunulmuş. Sadeliğin ön planda tutulduğu tema responsive özelliklerinde de oldukça başarılı.

Anariel Ücretsiz WordPress Teması
Anariel Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

6- Newsmag WordPress Teması

Haber siteleri için düşünülmüş bu tema kullanışlı bir admin panele sahip. Kategoriler için ayrı ayrı bölümlere sahip olmasının yanı sıra özelleştirilebilir kategori alanları ile daha kullanışlı alanlar yaratmanız mümkün.

NewsMag Ücretsiz WordPress Teması
NewsMag Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

7- Sparkling Ücretsiz WordPress Teması

Sade ve keskin hatları ile dikkat çeken Sparkling teması, seo uyumlu kodlaması ile size arama motorlarında ön plana çıkaracaktır.

Sparkling Ücretsiz WordPress Teması
Sparkling Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

8- ColorMag Ücretsiz WordPress Temaları

Tema isminden de anlaşıldığı üzere renkli bir tasarım sunan ColorMag teması daha çok magazin siteleri için tasarlanmış. Çoğu ücretli temadan da iyi olan bu tema haber siteleri için de kullanılabilir bir özellikte.

Admin panelinden bir çok detayı değiştirme ve düzenleme imkanı sunan bu tema sizi oldukça rahatlatacaktır.

ColorMag Ücretsiz WordPress Teması
ColorMag Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

9- Zerif WordPress Ücretsiz Tema

Kurumsal siteler için hazırlanmış oldukça profesyonel bir tema. Firmanıza değer katacak bir tasarıma sahip. Tema hem kodlama hem de tasarım açısından kendisini ön plana alıyor ve kalitesi ben buradayım diyor.

Eğer kurumsal bir siteniz varsa bu temayı kullanmanızı özellikle öneririm.

Zerif Ücretsiz WordPress Teması
Zerif Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

10- Enigma Ücretsiz WordPress Tema

Responsive olarak hazırlanmış bu tema da büyük bir manşet alanı var. Header bölümünde sosyal ağlarınıza kolaylıkla ulaşım imkanı sunmanıza yarak sosyal alanlar bölümü yerleştirilmiş.

Her hangi bir kategori için ayarlanmamış bu tema tüm kategorilere açık. Kullandığınız site içeriği ne olursa olsun uyum sağlayacağı kesin.

Enigma Ücretsiz WordPress Teması
Enigma Ücretsiz WordPress Teması

İncele İndir

WordPress için daha fazla tema edinmek isterseniz WordPress kategorisinde ki diğer temalara da göz atabilirsiniz. 


Etiketler : , , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (4)

  • Blogsavar Yazar

    Bu temalar gayet kullanışlı ve ücretsiz bir şekilde kullanabileceğimiz temalardır. Zeki Bey sizinle iletişime nasıl geçebiliriz

  • Merhaba zeki bey. Ben yazılarınızın tamamını çok beğeniyorum. Eğer izin verirseniz yazılarınızı Sizi kaynak göstererek web sitemde paylaşmak istiyorum. izninizle

    • Zeki Can Yazar

      Merhaba Mustafa bey, Sitemde yer alan her makale digital zaman damgası ile korunmaktadır. Kaynak göstererek dahi olsa başka bir sitede yazılarımı paylaşmanızı istemem. İlginizden dolayı teşekkür ederim.