Zeki Can - WordPress

WordPress Eski Yazı Editörü

  Wordpress    17 Ocak 2019
Yorum Yok

WordPress’e son güncelleme ile yazı editöründe devrim yarattı. WordPress kullanıcılarının bazıları bu yeni özelliği çok beğense de uzun zamandır kullananlar için alışması zaman alacağa benziyor. Bu Editörü beğenmeyenler ve eski editöre dönmek isteyen kullanıcılar Klasik Yazı Editörüne dönüş yapabilirler. Bunun için yapması gerekenlere değineceğim.

Eklenti ile Klasik Yazı Editörüne Dönme

Basit ve kullanışlı bir eklenti ile eski editöre anında dönebilirsiniz. Bu eklenti ücretsizdir.

Eklentiler bölümüne gelin ve Klasik Düzenleyici    ya da “Classic Editor” şeklinde arama yapın. Karşınıza çıkan eklentilerden bir milyonun üzerinde kurulumu olan ” Klasik Düzenleyici ” adlı eklentiyi Hemen Yükle diyerek yükleyin. Editörünüz eski haline dönmüş olacak. Eğer eklenti nasıl yüklenir ve bulunur konusuna uzaksanız alttaki konu tam size göre.

WordPress Eklenti Nasıl Eklenir
WordPress Eklenti Kurulumu

 1   WordPress Admin panelinize giriş yapın. Eklentilerin bulunduğu bölüm olan Eklentiler seçeneğine tıklayın.

 2   Açılan içeriklerden Yeni Ekle‘yi seçin.

 3   Yeni eklentilerin bulunduğu penceremiz açıldı. Bu pencerede eklenti aramak için sağ üstte bulunan kutucuğa aradığınız eklentinin adını yazın. Biz Klasik Düzenleyici arayacağımızdan  ” Classic Editor ” diyerek aradık. Zaten eklentinin Türkçe adı da kayıtlıymış. Klasik Düzenleyici ilk sırada çıktı.

 4   İlk sırada çıkan eklenti bizim aradığımız eklenti. Hemen Yükle diyerek eklentiyi kuruyoruz.

Yeni Eklenti Nasıl Yüklenir ?

Bu konu hakkın da daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz WordPress’e Yeni Eklenti Nasıl Eklenir? adlı yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz. WordPress gelişmiş metin editörüne sahip olmak için WordPress’e Gelişmiş Metin Editörü Ekleme adlı yazımı okuyabilirsiniz.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.