Zeki Can - WordPress

WordPress Nedir?

  Wordpress    1 Mart 2015
Yorum Yok

WordPress dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, yapısı itibariyle tamamen açık kodlarla yazılmış ve  ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu özelliği onu ön plana çıkarmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik ekleyerek yani bloglamaya başlayarak web dünyasında yer edinebilirsiniz.

WordPress Ne İşe Yarar?

WordPress kullanıcılarına kullanımı kolay paneli ve birçok kaynak websiteleri sayesinde isteğiniz doğrultuda, güvenli bir şekilde web sitesi hazırlanmasını sağlar. WordPress ile kişisel kendi blogunuzu oluşturabilir, yazdığınız makalelerinizi, duygu ve düşüncelerinizi internet ortamındaki tüm kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

WordPress İle Ne Tür Siteler Açılabilir?

WordPress deyince akla blog sistemi gelir. Ama WordPress sisteminin güzel yanlarından biride gelişmeye açık yapısıdır. Ve bu gelişmeler sayesinde sadece blog sistemi değil WordPress alt yapısıyla şuan ticaret sitelerinden sosyal ağ sitelerine bir çok kategoride web sitesi oluşturmak mümkün hale gelmiştir. Bu nedenlerden dolayı bir web sitesi kurmak istiyorsanız WordPress ile istediğinize ulaşmak sizin hayal gücünüze bağlıdır. Gelişmeye ve geliştirilmeye her zaman açıktır.

WordPress gerek eklentileri olsun gerek sorunlara bulunan cevaplar olsun oldukça geniş bir kaynağa sahiptir. Bir çok dilde fan sitelerinden sorunlara çözüm siteleri ve webmaster forumlarında ki özel bölümleriyle istediğiniz kaynaklara ve bilgiye ulaşılması kolay bir sistemdir.

WordPress sisteminin Türkiye web sitesini kullanarak wordpress son sürümüne sahip olabilirsiniz. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir sistemdir. Burdan WordPress Türkiye sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler : , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.