Zeki Can - WordPress

  Oyun

Playstation Kardeşliği Nasıl Yapılır?

  Oyun    24 Aralık 2018
2 Yorum

Playstation oynayanların en büyük sıkıntılarından biri pahalı oyun fiyatlarıdır. Bu durum da PlayStation Kardeşliğini doğurmuştur. Evet adı üstünde kardeşlik yani oyunları paylaşmak ile oluyor. Oyunları paylaşarak oyunun parasından yüzde elli kazanmış olursunuz.

Playstation Pri ve Sec Hesap Kavramları ne anlama gelmektedir ?

Playstation pri hesap ya da sec hesap kavramlarını sosyal mecrada çok duymuşsunuzdur. Bu pri ve sec ne anlama gelemektedir? Pri demek Primary yani birincil hesap olarak bilinir Sec ise Secondary yani ikincil hesap olarak tanımlanır.

Pri hesap sahibi oyunu hesap email ve şifresini girerek satın alır. Sec hesap sahibine şifre ve email adresini verir ve bu sayede ikinci hesap sahibi de oyuna sahip olmuş olur. Bu sayede bir oyun iki kişi tarafından kullanılabilmiş olur. Tüm bu olaya PSN Kardeşliği denir.

Dip Not:

PSN kardeşliği yapacağınız kişiyi iyi belirleyin. Sizi dolandırmasın. Yani hesap şifresini değiştirip sizin girmenizi engellemesin yani.

İkincisi oyunu satın aldığınız mail adresi şifreniz ile oyunda hesap açtığınızda kullandığınız mail adresi şifresi aynı olmasın.

Yani hesabın şifresini değiştirse bile mail adresi size ait olduğundan şifre unuttum diyerek tekrar şifre sıfırlamak hesabı alan kişidedir.

PSN Kardeşlik Nasıl Yapılır?

Video da basit bir şekilde konuyu ele aldım. İyi Seyirler..


Etiketler : , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (2)

  • Fatih ozbas Yazar

    Dostum selam, ben kardeşlik kurdum destiny 2 oyunu arkadaşımın hesabından kendi psp me indirdim, ben kendi psp den arkadaşımın hesabına girip destiny oyununu oynayabiliyorum,ama arkadaşım kendi psp sinden benim hesabima girip oyunu oynayamıyor kilit ibaresi var

    • Zeki Can Yazar

      Merhaba, sen oturumunu kapatıp çıkış yapacaksın o oynayacağı zaman, diğer türlü kilit işareti olduğundan giremez oyuna diğer arkadaşın