Zeki Can - WordPress

  SEO, Website

Kırık Linkleri Bulun

  SEO, Website    9 Şubat 2019
Yorum Yok

Sitenizdeki kırık linkleri bulup kaldırmak yada onarmak sitenize gelen ziyaretçilere daha iyi içerik sunmanız demektir. Hiç bilmediğiniz bir yere gidiyorsunuz ve gittiğiniz yolun sonunda çıkmaz sokak oluyor. Bu sizi ne kadar rahatsız eder tahmin edin. Aynı şekilde sitenizde bulunan içeriklerinizde kullandığınız linkler zamanla eskiye bilir ve çıkmaz bir sokağa dönüşebilirler. Bunun için zaman zaman sitenizi kırık link bakımından kontrol etmenizde fayda var. Okuyucu sitenized geldiğinde kırık linkle karşılaştığında büyük hayal kırıklığı yaşar aynı şekilde bu google açısından da bir sorun olarak kabul edilir. Bu durumlarda bizim yapmamız gereken sadece sitemizi belirli aralıklarla kontrol edip kırık linklerimizi onarmak ya da kaldırmaktır. Az bir zaman ayırıp bunu yapmak mümkün.

Peki kırık linklerimizi nasıl tespit ederbiliriz?

Sitemizi tek tek bütün konuları manuel olarak açıp bakmak bir yöntem olsada bunu yapabilmek çok can sıkıcı ve zaman alan birşey haline gelebilir. Bu yüzden bu yol yerine size başka bir yol tavsiye edeceğim. Bildiğiniz üzere bir çok seo analiz programları mevcut. Bu programlardan bazıları biraz daha gelişmiş ve sitemizdeki kırık linkleri bize gösterme işlevleri de var. Bu servislerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Benim kullandığım servis Broken Link Check sitesi.

Siteye girdikten sonra sitemizin Url‘sini uygun alana yazalım ve Find Broken Links butonuna tıklayalım.

Sistem sitenizi tarayacak ve kırık linklerinizi bulup karşınıza getirecektir. Sonrasında kırık linklerinizin bulunduğu adresleri belirleyip onları düzeltmek size kalıyor.

Bu işlemi 3-4 ayda bir yaparsanız sitenizi kırık linklerden arındırıp, sitenizin ziyaretçilerini ise sonuç odaklı bir içerik sunabilirsiniz ve bunlar sitenizi üst sıralara taşıyacak küçük ayrıntılar olacaktır.


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Arama Yap

  Arşivler

  Popüler Yazılar