Zeki Can - WordPress

WordPress’te yazıya ait etiketleri göstermek

  Wordpress    10 Şubat 2019
Yorum Yok

İlk olarak WordPress 2.3 ile birlikte gelmiştir bu özellik. Bu sürüm ve sonraki sürümlerde aktif olarak kullanılmaya başlayan bu tema fonksiyonu bir yazıya ait etiketleri gösterir. Eğer yazıyla ilişkili etiket yoksa, yazının ait olduğu kategori gösterilir. Bu fonksiyon The Loop içerisinde kullanılmalıdır. Bildiğiniz gibi Google, Yandex, Bing ve benzeri arama motorları sitelerimizi indexler iken sadece sayfa kaynağımızı görmektedirler. Dolayısı ile bu doğrultuda, bizlerin sitemizde yer alan tüm linkleri sorunsuz bir şekilde arama motorlarına göstermesi ve indexlenmesini sağlamak açısından büyük yarar sağlamaktadır.

Bunlardan en önemlisi de, şüphesiz yazılarımıza eklediğimiz etiketlerdir. Etiketler, aynı görsel aramalarda da olduğu gibi büyük ölçüde ziyaretçi sayısını arttırabilecek en önemli unsurların başında gelir. Bu yüzden de yazılarımıza ait etiketleri, yazılarımızın içerisinde göstermek indexlenme açısından büyük bir ölçüde fayda sağlamaktadır. Aşağıda verdiğim kod vasıtası ile de yazılarınıza ait etiketleri, ilgili yazılarınız içerisinde gösterebilirsiniz.

Aşağıdaki kodu temanıza ait “single” adlı dosyanızda, etiketleri göstermek istediğiniz kısma ekleyebilirsiniz.

<?php the_tags(); ?>

Unutmadan hatırlatayım etiketlerinizin aşırı derecede fazla olmamasına dikkat ederseniz, arama motorlarının gözünde daha iyi konumlara gelebilirsiniz. Yazılarınıza ortalama 5-10 civarı özgün etiket eklemeniz fazlası ile yeterli olacaktır. Sakın ola fazla indexlensin diye etiket sayınızı abartmayın. Hele ki konuyla alakasız etiketleri tercih etmeyin. Bu sizin sitenize faydadan çok zarar sağlar. Siteniz spam site olarak algılanmasına yol açar. Her şeyde olduğu gibi bunda da kararınca yapmanız size faydalı olandır.


Etiketler : , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.