Zeki Can - WordPress

  SEO

Site Analizi Nasıl Yapılır?

  SEO    5 Ocak 2019
1 Yorum

Web site profiline baktığınız da artık Html tabanlı kişisel siteler yerlerini Blogger alt yapısı ya da WordPress içerik yönetim sistemlerine kaydırmıştır. Bunların tercih sebebi ise kodlama bilgisine sahip olamadan kişisel bloglama imkanı sunmasıdır. HTML bilen biri ne kadar iyi bilse de oluşan site profesyonellik olarak WordPress ve Blogger ile yarışamaz. Web dünyasında ki kişisel bloglarım yüzde 60 gibi bir kısmı WordPress kullanırken yüzde 30’luk kısım ise Blogger alt yapısını kullanmaktadır.

Site Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Site analizi web siteniz ile ilgili bilgileri bir tabloda toplayan araçlardır. SEO açısından bu araçlar kullanılır. SEO analizi diye ayrı bir konuda var. O da arama motorları açısından önemli bir konudur. Başka bir konuda ele alacağım. Site analiz işlemini yapmak için kullanabileceğiniz bir çok site vardır. Google da Site Analizi diye arattığınız da bir çok site çıkacak karşınıza istediğinizi kullanabilirsiniz. Ben daha çok wmaracı ve r10 da ki araçları kullanıyorum.

05.01.2019 Tarihi ile Sitemin Analiz Sonuçları

Site Analizi Araçları
Site Analizi Görünümü

Bu sorgulamayı Ocak 2019 başlarında yaptım. Belirli aralıklarla diğer sorgulama sonuçlarını da atacağım. Burada Domain yaşı bulunamamış. Bu tarih itibari ile Domain yaşım 218 günlük. Yaklaşık 7 Ay diyebiliriz.

Domain Başlangıç Tarihi: 1 Haziran 2018


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)