Zeki Can - WordPress

Seo Friendly images eklentisi

  SEO, Wordpress    11 Şubat 2019
Yorum Yok

Sitemiz için dikkat etmemiz gereken önemli konulardan biride SEO konularıdır. SEO yani Search Engine Optimization Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? adlı yazımı inceleyebilirsiniz.

SEO yaparken resimler bizim için önemlidir. Konularımıza resim seçerken görsel açıdan dikkat etmemizin yanı sıra alt etiketi ve title etiketlerini de eklemeyi unutmamalıyız. Çünkü arama motorları resimleri alt etiketleriyle tanırlar. Alt etiketi olmayan bir resmin ne resmi olduğunu kavrayamaz. Alt etiketi koyarak hem seo uyumlu bir site için gerekli maddelerden birini tamamlamanın yanında aynı zamanda resim dosyalarından da önemli bir hite sahip oluruz. Yazı içi seo‘da dikkat etmeliyiz bu konulara.

Eklenti son derece basit bir arayüze sahip.  Eklentinin kurulumunu yapıp etkinleştirin yetiyor.

Yeni Eklenti Kurmak için WordPress’te Eklenti nasıl kurulur resimli ve adım adım anlatım için alttaki konumu inceleyebilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur ?

Ayarlar son derece basittir. Sizde benim gibi bu eklentiyi kullanarak resimlere alt etiketi eklemenin kolay yolunu seçebilirsiniz. Resimlerinizin alt etiketleri ve title etiketleri eklenti sayesinde oluşturulacak.

Eklentisiz Resimlere Alt ve Title Etiketi Ekleme

Eklenti olmadan alt etiketlerini eklemek isterseniz de resimlerinizi ortam kütüphanesinden resim eklerken sağ tarafta yer alan Alt yazı, Alternatif Bölüm, Tanım kısımlarından Alt yazıyı bölümünü doldurmanız isteğe bağlı ama diğer iki bölümü doldurarak alt etiketine sahip olabilirsiniz.

Seo Friendly İmages Eklentisi ile web sitemizi tamamen seo uyumlu yapmaya bir adım daha yaklaştık. Yüzde yüz seo uyumlu siteye sahip olmanız dileğiyle.


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Arama Yap

  Arşivler

  Popüler Yazılar