Zeki Can - WordPress

WordPress’te Yorum Yapanların Mail Adreslerini Toplama

  Wordpress    29 Aralık 2020
Yorum Yok

WordPress blogunuza gelen yorumlarda ziyaretçiler mail adreslerini girerek yorum yapıyorlar. Ziyaretçilerin mail adreslerini toplayan bir eklenti keşfettim bende.

Bu eklenti blogunuzu ziyaret eden kullanıcıların mail adreslerini topluyor. Liste şeklinde size sunuyor. Yani bunu da mı dediğinizi duyar gibiyim. Evet bunu da yapmışlar. Bende eklentiler kısmın da gezerken farkına vardım. Nasıl çalışıyor mu acaba diye denediğimde çalıştığının farkına vardım. Ve sizinle paylaşmak istedim.

Mail Adreslerini Öğrenmek

Peki mail adreslerini öğrenmek ne işe yarayacak ? Aslında bir çok işe yarayabilir. Çünkü sitenize yorum bırakan kullanıcılar sitenize en ilgili kullanıcılardır. Bu kullanıcılara siteniz de yeni bir yayın paylaştığınız da ya da e ticaret sitesi olduğunuzu varsayarsak yeni bir kampanya da mail adresi ile bilgi vermek site trafiğinizi önemli ölçüde arttıracaktır. Burada karşımıza Lead Kampanyası çıkıyor.

Lead Kampanyası (Lead Generation) Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Size ilgi duyan potansiyel müşterileri elde etmeye Lead Generation adı verilir.

Bir pazarlama ürünleriniz var. Bu ürünleri potansiyel müşterilerinize broşür, mail ya da kampanyalar ile haber veriyorsunuz. Müşteriler kampanyanızdan haberdar oluyor ve sitenize tekrar geliyorlar. Çünkü zaten bir ilgileri var.

Mail adresleri ile kampanya göndererek ilgiyi daha çok arttırabilirsiniz.

WordPress Export Emails Eklentisi

İşte bu eklentide size mail adreslerini toplayarak potansiyel ziyaretçilerinizi siteye çekmeniz de bir nevi yardımcı oluyor. Eklentiyi indirmek ve kurmak oldukça basit.

WordPress’te Eklenti Nasıl Kurulur ?

Bu konuyu burada uzun uzadıya anlatamayacağımdan sizin için en ince ayrıntısına kadar hazırladığım WordPress’te Eklenti Nasıl Kurulur ? adlı yazımı okuyarak bu eklentiyi blogunuza kolayca kurabilirsiniz.

Mail Adresini Toplama
WordPress Export Emails Eklentisinden Bir Görüntü

   Kullanıcılara ait mail adresleri.

  2   Siteye yorum yapanların mail adresleri.

Eklenti arama kısmına WordPress Export Emails yazarak bu eklentiyi kolayca edinebilirsiniz.


Etiketler : , , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.