Zeki Can - WordPress

  SEO

Google’da ilk Sırada Çıkmak

  SEO    5 Nisan 2014
Yorum Yok

Google’da en üst sıralara çıkmak adlı makalemize devam ediyoruz. Eğer siz adı geçen makalemizi okumadıysanız ilk önce onu okuyun buradan sonra bu konuya tekrar gelin yoksa yarıdan başlamış olursunuz:)

Backlink

Evet Backlink konusunda kalmıştık. Ve sitemizin birinci ayını doldurduğumuzu varsaydık ve elimizde en az 30 tane kendimize özgü makalemiz var. Ve forum sitelerinde sitemizin tanıtımını yaptık ve herşey yolunda. Haftada bir seo ve site analizlerimizi yapıyoruz yanlış  giden birşeyler var mı diye bakıyoruz. İzin veren sitelerde yorumlarınızı bırakın altına kendi sitenizin linklerini ekleyin.

Sitemizin İkinci Ayı

Sitemizin birinci ayını bitirdik. İkinci ayında ilk yapmamız gereken sitemizi sosyal ağlarda yerini almasını sağlamak.

Sosyal Ağlar

Bunun için öncelikle facebook, google plus, twitter ve pinterest hesaplarını alın ve sitenizde sosyal ağlarımız bölümünde ziyaretçilere bizi sosyal ağlarda takip etmelerini tavsiye edin. Ama bazı sitelerde olduğu gibi siteye ilk girişte pop-up bir şekilde sosyal ağlarda bizi takip edin diyip gözüne sokmayın insanların. Açıkcası evet bu yöntem takipçi sayısını arttırıyor ama pop-up çıkan içerikler ziyaretçiler tarafından pek sevilen şeyler değildir. İlla böyle bir şey yapmak istiyorsanız sitenizde belli bir süre geçiren kullanıcılara pop-up takip etme penceresi açmanız daha olumlu karşılanacaktır.

Sosyal ağlar konusunda dikkat etmemiz gereken yeni yazılarınızı girdikten sonra bunları başlık ve az bir özet ve güzel bir resimle beraber paylaşmanız ve takipçilerinize duyurmanızdır. Sosyal ağlarda sadece sitenizde olan biteni değil biraz emek vererek hoşunuza giden retwetler olsun beğendikleriniz olsun paylaşmanız olumlu etki edecektir.

Backlink Almaya Devam

Sitemizi ilk aylarda forum sitelerinde tanıtımını yapmıştık. İkinci ayında hedefimiz firma rehberi sitelerine sitemizi eklemek olacak. Sosyal ağlarda sitemizi tanıtmaya başladıktan sonra backlinklerimiz artmış olacak zaten. İmleme sitelerini bulun ve içeriklerinizde küçük değişiklerle kaynak olarak sitenizi göstererek sitenizi imleyin.

Ping servislerini kullanın. Bunun için Ping Servisleri adlı makalemi okuyun. Otomatik olarak pingleme servislerini ayarlayın.  Bu sayede içerikleriniz google ve diğer arama motorlarında daha hızlı indexlenmiş olacak.

Linkwheel adlı makelemiz okuyun ve paravan bloglar oluşturmak için ilk paravan blogunuzu ücretsiz blog sitelerini kullanın. Linkwheel yani türkçe olarak link döngüsünün genel çalışma mantığı, daimi ve çok sayıda backlink alarak ana sitemizi üst sıralara çıkarmak için başka sitelerden parayla link satın alıp risk almak yerine, paravan siteler oluşturarak bu siteler üzerinden kendi ana sitemize ve diğer paravan sitelerimize bir link çıkışı sağlayarak döngüler oluşturarak akış sağlamayı amaçlayan bir yöntemdir.

Sitemizin Üçüncü Ayı

Sitemizin üçüncü ayına girerken hergün en az bir makale olarak yola çıkmıştık hedef yıl sonunda en az üç yüz özgün makaleye sahip olmaktı ve şuan üçüncü aya başladığımıza göre elimizde en az 60 tane özgün içeriğimiz var. Bu en az böyle diye tahmin ediyorum ama genelde bu daha fazla olabiliyor ilk heves ilk heyecan daha fazla yazıyoruz.

Taslak Olarak Kaydetme Özelliğinden Yararlanma

Üçüncü ayımıza başladığımızda hergün birden fazla yazıdığımız yazılarımızı ileriki zamanlarda yazamayacağımız zamanlar olacağından dolayı o günlere yatırım amaçlı ileri tarihli olarak yayınlanması için programlıyacağız.

Bunun için öncelikle o gün yayınlayacağımız makalemizi yazıp ikinci yazdığımız makaleyi iki ay sonrası için tarih belirleyip o gün yayınlanması için belirleyin. Ertesi gün yine o gün yazdığınız makaleyi yayınlayıp ileri tarih için yeni bir makale yazın ve daha önceki ileri tarihle makalenizin tarihinden bir gün sonrasına ayarlayıp kaydedin. Bunu hergün böyle yapın demiyorum, zaten istesenizde belli bir süre sonra bişey oluyo yazasınız gelmiyo işte bu gibi durumlarda yedekte tuttuğumuz makelerimizi kullanıp sitemizde hergün yeni bir makaleyle devamlı güncel bir web sitesi olduğunu kanıtlayacağız.

Ayrıca taslak olarak kaydetme özelliğinden şu şekildede yararlanın. İnternet ortamında vakit geçirirken sizin sitenizin konusuyla alakalı gerek haberlerde olsun gerek forum sitelerinde birçok  makalelerle karşılacaksınız. Sizde ilginizi çeken bu konular hakkında sonradan yazmak için konu başlıklarını taslak olarak kaydedersiniz hem unutmaz hemde o gün ne yazsam diye düşünmezsiniz.

Yazımızın devamını Google’da İlk Sırada Nasıl Çıkılır? adlı makelemizden okuyabilirsiniz. Bu konu baya uzadı onun için böyle bir çözüm buldum umarım anlayışla karşılarsınız.

Serinin Devamı

Bu konu hakkında uzun uzadıya yazdım. 4 konu olarak ele aldım. Sırayla okuyabilirsiniz.

1 Google’da En Üst Sırada Yer Alma

2 Google’da İlk Sırada Çıkmak

3 Google’da İlk Sırada Nasıl Çıkılır ?

4 Google’da İlk Sırayı Kapmak


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.