Zeki Can - WordPress

  SEO

Google’da İlk Sırada Nasıl Çıkılır?

  SEO    6 Mayıs 2014
Yorum Yok

Sitemizin üçüncü ayında neler yapacağımızı da belirledikten sonra artık elimizde en az doksan tane ve ilerisi için hazırlanmış sayısı çok önemli olmasa da az da olsa özgün makelelerimiz var. Öyle olduğunu düşünüyorum  umarım yanılmıyorumdur. Bu  yazım daha önceki yazımın devamı niteleğindedir o yüzden önce Google’da İlk Sırada Çıkmak adlı makalemi okuyup sonra bu yazıdan devam etmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Evet sitemizin dördüncü ayına geldik.

Sitemiz Dördüncü Ayında

Bu aşamaya kadar backlink aldık web sitemizi sosyal ağlarda tanıttık ve elimizde baya bir özgün makale bulunmakta. SEO analizi ve site analizlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Hatalı olan yerlerimizi düzeltip herşey yolunda devam ediyoruz.

Google Analytic‘e kaydolmuştuk, buradan sitemize gelen ziyaretçilerimizi takip edelim. En çok tıklanan makalelerimizi daha da iyileştirelim.

Backlink Almaya Rakip Sitelerimizle Devam Edelim

Rakip site derken sizinle aynı kategoride yayın yapan sitelerden alacağınız backlink sizi daha ileriye taşıyacaktır. Onun için aynı kategorideki siteleri ziyaret edip o sitelerde gerek tanıtım yazısı almaya gerekse yorumlarla sitenize link çıkışları sağlamaya başlamalısınız. Tabi bunlardan en etkilisi tanıtım yazısı olacaktır.

Tanıtım Yazısı

Sitemizi forum sitelerinde tanıtmıştık. Yine güzel bir tanıtım yazısı oluşturun ve güzel bir grafik çalışmasıyla sitenizi tanıtan resimlerinizi hazırlayıp uygun meta taglarınıza dofollow link çıkışlı tanıtım yazınızı yazın. Tanıtım yazınızı sizinle aynı kategoriye sahip, pagerank değeri 3 ve yüksek sitelerde yayınlanması için site sahibiyle diyaloğa girin. Bu cüzi bir ücretle olabileceği gibi karşılıklı olarakta yapılabilir. Sitenize tanıtım yazısı alıp başka sitelerde kendi siteniz içinde tanıtım yazılarınızı yayınlatabilirsiniz.

Webmaster Sitelerini Takip Edin

Web master arkadaşlarla tanışın. Sitenizi yorumlatın. İmzanızda web sitenizi tanıtın. Webmaster sitelerindeki arkadaşlar genelde alexa toolbar kullandığından sizin sitenize olan ziyaretlerinde olumlu geri dönüşler alacağınıza inanıyorum.

Reklam Alma

Arkadaşlar acele etmeyin konu başlığından da anlayacağınız üzere Reklam Al Ma Yın!

Tabiki de belli bir yere geldiğinizde reklam alacaksınız ama yapılan en büyük hatalardan biri daha site ilk aylarında ama sitenin her yerinde reklam dolu. Sitenize gelen ziyaretçiler reklamları görmeye gelmiyor. Aradıklarını bulmaya geliyorlar. Önce sitenizin hakkını verip emek harcayın. Sitenizi iyice yoğurun sonra zaten emeklerinizin karşılığını alamaya başlayacaksınız. Reklam almak için altıncı ayı bekleyin.

Reklam için önce kendi sitenizin reklamını paravan bloglarınız da yapın.

Örneğin 120 ye 120 bir banner oluşturun bunu paravan bloglarınızın sidebar kısımlarına yerleştirin. Sitemin sidebar kısmındaki küçük reklam alanlarındaki boyutlar gibi.

Paravan Bloglar

Paravan bloglarınıza arada bir uğrayıp yeni yazılar ekleyin. Ana sitenizden özetler ekleyip kaynak olarak ana sitenizi verin.

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlarda yeni makalelerinizin tanıtımını yapın. Pinterest‘a girip yeni kullanıcılarla etkileşime girip web sitenizin kategorisinden diğer hesapları takip edin. Web sitenizdeki makalelerde kullandığınız resimleri pinterestta paylaşın. Aynı şekilde diğer ağlarınızda etkileşimlerde bulunun.

Sitemizin Beşinci Ayına Geldiğimizde

Evet zorlu bir yoldan sonra beşinci ayına girdiğinizde elimizde 120’den fazla makale olacak ve artık bazen her gün yazamaz duruma gelmiş olacağız. Ve bu zamanlarda hatırlarsanız üçüncü aylarda taslak olarak ileri zamanlı kaydettiklerimiz yerini alamaya başlayacaklar. Sitemizin istatistiklerine baktığımızda da önemli bir gelişme olduğunun farkına varcaksınız. İşte bu bugüne kadar yaptıklarımızın bir işe yaradığının en büyük göstergesi olacak. Bu yöntemleri tamı tamına uygulayıp şuan elinizde 120’den fazla özgün makaleniz varsa sitenize gelen kullanıcı sayınız en kötü ihtimal aylık yüz ziyaretçiye ulaşmış olacaksınız.

Bundan önce neden reklam almayın dememin sebebini anlamışsınızdır. Zaten siteye gelen kullanıcı sayısı az reklam gösterseniz de size bir fayda sağlamayacak. O yüzden siteniz günlük belli bir hedef kullanıcı kitlesine ulaşmadan reklam almanızı önermiyorum.

Video Çalışmaları

Youtube hesabınızı oluşturun. Zaten google hesabınız olduğundan dolayı aslında youtube girişinizi yapın ve web sitenizin sayfasını oluşturun. Web sitenizde makaleleriniz de anlattığınız konuların video çekilecebilecek olanları kısa beş on dakikalık videolar çekerek anlatın. Hem web sitenizdeki konularda hem de youtube kanalınızda bunları yayınlayın ve videolarınızda kaynak olarak sitenizi gösterin, izleyenlerin sorunlarının çözümünü web sitenizin yorum bölümünü kullanarak bildirmelerini belirttin.

Video çekmek ve sitenizdeki konularda video bulundurmak seo açısından da sitenizi ön plana çıkaracak etkenlerden biridir.

SEO Çalışmaları

Bu bölümü için önce SEO nedir? Ne işe yarar? makalemi okuyarak sonrasında SEO Uyumlu Makale Yazımı adlı makalemi okuyarak devam edelim.

Sitenizin altıncı ayında yapılması gerekenleri Google’da İlk Sırayı Kapmak  adlı makalemden devam edeceğim. Az kaldı işin püf noktalarını öğrendiniz biraz daha sabır ve sonuç güzel olacak. Okumaya devam. 🙂

Serinin Devamı

Bu konu hakkında uzun uzadıya yazdım. 4 konu olarak ele aldım. Sırayla okuyabilirsiniz.

1 Google’da En Üst Sırada Yer Alma

2 Google’da İlk Sırada Çıkmak

3 Google’da İlk Sırada Nasıl Çıkılır ?

4 Google’da İlk Sırayı Kapmak


Etiketler : , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.