Zeki Can - WordPress

Web Sitesinin Ziyaretçi Sayısını Öğrenme

  Teknoloji    1 Şubat 2019
2 Yorum

Web dünyasında bir site sahibi olarak diğer ziyaretçilerden farklı yaklaşıyorum bloglara. Web de gezinti yaparken bazen çok kaliteli (kendime göre) siteleri görünce de düşünmeden edemiyorum.

Acaba bu site hak ettiği değeri alıyor mu ? Acaba günlük ziyaretçi sayısı kaç ? Site hangi alt yapıda kurulmuş ? Hangi temayı kullanıyor gibi deli sorular aklıma geliyor. Bu sorulara cevap bulabileceğim güzel bir site keşfettim. Bu site sayesinde alexa değerinden, sunucu adreslerine ulaşmanız mümkün.

Site Adresi :
http://website.informer.com/

Site de ana sayfa da araştırmak istediğimiz sitenin adresini yazacağımız aln var. Bu kısma hangi site için araştırma yapmak istiyorsak onun adresini zekican.net şeklinde yazıyoruz. Sonrasın da enterlayın.

Site de yer alan bilgilerden daily visitors yazan yerde aradığınız web sitene ait günlük ziyaretçi sayısı gösterilmekte.
Alexa Rank : Bildiğimiz alexa info da yer alan alexa görünürlük değerini belirtmektedir.

Daily pageviews yazan bölümde ise günlük sayfa görüntülenmesi sayısı yer almaktadır.

WordPress kullanıcılar için hangi temayı kullandığını öğrenmenin bir yolu da bu bilgileri gösteren bir sitenin bulunmasıdır.

Ben sevdiğim sitelerin kullandığı temaları merak ettiğimde de alttaki siteyi ziyaret ederek temalarını öğreniyorum.

WordPress Tema Öğrenme Sitesi: https://whatwpthemeisthat.com/

Siteye girdiğiniz de önce ki site de olduğu gibi site adresini yazmanız gereken bir alan var. Site adresini yazım ara deyin. Sonrasında baktığınız siteye ait eklenti bilgileri bile yer alıyor. Siteye ait başlık, yazar, site tanımı ve meta etiket verilerini öğrenebilirsiniz.


Etiketler : , , , , , , , ,


  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar (2)

  • Cihat Yigit Yazar

    Selam. http://website.informer.com/ dda sitemi arattirdigimda yalnızca domain aldigim firmanın ismi cikiyor ziyaret edilme oranlarım yok. Sebebi nedir? Nasil düzeltebilirim bir bilginiz var mi?

    • Zeki Can Yazar

      Merhaba, bahsettiğiniz siteye girip kendi sitenizi eklemeniz gerekiyor. Ya da alexa da 1 aylığına ücretli üyelik alarak bu gibi sitelerde görünür olabilirsiniz. Size tavsiyem alexa toolbar ı tarayıcınıza kurun daha çabuk siteniz görünür olacaktır. Kolay gelsin.